• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

У порту Херсона виявили радіоактивний металобрухт

У Херсонському морському порту виявили вантажівку з радіоактивним металобрухтом

Спрацювала автоматична сигналізація дозиметра
Спрацювала автоматична сигналізація дозиметра
Реклама на dsnews.ua

Про це "Укрінформу" розповіла начальниця відділу комунікації Головного управління Нацполіціі в Херсонській області Тетяна Скуба, передає "ДС".

"Надійшло повідомлення від інспектора з охорони навколишнього середовища про те, що спрацювала автоматична сигналізація дозиметра на перевищення природного рівня радіаційного фону", — повідомила вона.

За словами Скуби, йдеться про брухті чорних металів масою 39,5 тонни.

Начальник відділу з питань цивільного захисту Херсонської міськради Олександр Лещенко додав, що автомобіль з радіоактивним ломом знаходиться під охороною, осторонь від виробництва і людей. За його словами, є домовленість про перевірку вантажу, і все, що не відповідає нормам, буде вивезено сервісним центром для подальшої ліквідації.

"Всі служби, як на мене, спрацювали дуже пристойно. О 6:30 вантажівка зайшов на територію морпорту. І під час проходження відповідного поста контролю прикордонників система "Янтар" відреагувала", — розповів посадовець.

Лещенко додав, що вже відомо, хто перевозив металобрухт і кому він призначався. Існує домовленість, що одержувач має за свій рахунок викликати представників спеціалізованої фірми, яка забезпечить перевірку вантажу. Все, що буде в межах норми, приймуть як вантаж металобрухту і відправлять далі. А решту ця фірма вивезе для подальшої ліквідації.

Як писала "ДС", Київські митники вилучили у пасажира авіарейсу годинник з підвищеним радіаційним фоном.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua