• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Шмигаля збираються залучити приватні лабораторії до здійснення ПЛР-тестів за державний кошт

Реклама на dsnews.ua

Кабінет Міністрів збирається ухвалити рішення, яким залучить до проведення ПЛР-тестування за рахунок держбюджету приватні лабораторії

Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, передає "ДС".

"На наступному засіданні уряду за нашою пропозицією буде винесено рішення, і ми залучаємо максимально приватні лабораторії. Провели з ними перемовини, щоб держава сплачувала їм за проведення тестів ПЛР", — сказав Степанов.

Також, за словами міністра, буде запроваджено швидкі тести на антиген COVID-19, окрім цього, проходять процедуру верифікації тести українського розробника.

Він додав, що продовжується облаштування лабораторій відповідним обладнанням. Все це, за словами Степанова, має поступово розвʼязувати проблему з проведенням ПЛР-тестування в Україні.

Водночас на сьогодні зразки з лабораторій, що перевантажені, доправляються для дослідження в лабораторії, які менше завантажені, чи мають більші потужності для проведення досліджень.

"У нас є регіони, в яких є затримка по тестуванню, ми відслідковуємо цю ситуацію й одразу приймаємо рішення — на сьогодні у нас напружена ситуація в Донецькій, Харківській, Одеській областях. Ми одразу перевозимо тести в інші лабораторії, в яких є відповідні потужності — Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Кіровоградська області — де немає залишків, ми туди перевозимо всі тести ПЛР", — зазначив Степанов.

Нагадаємо, станом на ранок 6 жовтня в Україні було зафіксовано 234 584 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, із них 4 520 летальних, 103 401 пацієнт одужав. За минулу добу, 5 жовтня, було зафіксовано 4 348 нових випадків. Загалом проведено 2 423 031 тестування методом ПЛР.

    Реклама на dsnews.ua