• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Венедіктової відзвітували про зменшення числа тортур в поліції

Кількість катувань в райвідділах поліції істотно зменшилася, але вони все ще є системною проблемою

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Начальник департаменту Офісу генпрокурора з протидії тортурам та інших порушень з боку правоохоронців Юрій Бєлоусов стверджує, що кардинальних змін не відбулося, передає "ДС". з посиланням на РБК Україна.

"У той же час ми спостерігаємо певне зниження кількості таких випадків. Правоохоронці у всякому разі почали розуміти, що такі дії не залишаться безкарними. Тому я спостерігаю незначне, але зменшення", — сказав він.

За весь минулий рік було зареєстровано близько 2 200 таких кримінальних проваджень, за п'ять місяців поточного — 700. А тому, підкреслює прокурор, можна говорити, що пильна увага до цієї проблеми веде до зниження кількості випадків катувань та побиття з боку поліцейських.

При цьому Бєлоусов звертає увагу, що тортури в райвідділах поліції — це системна проблема. Вона пов'язана з тим, що поліцейських фактично не навчають іншим ефективним методам розслідування і проведення допитів. Більш того, у правоохоронців досі відсутня єдина процедура затримання та оформлення громадян.

Як писала "ДС", 25 травня 2020 року в поліцію надійшло повідомлення про те, що в лікарню Кагарлика Київської області звернулася жінка 1994 року народження, яка повідомила про побиття та згвалтування. Вона заявила про причетність до події працівників місцевого відділення поліції. У той же день були затримані двоє поліцейських, яких підозрюють у зґвалтуванні та побитті дівчини прямо у відділенні. Пізніше стало відомо, що дівчину ще й катували.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua