• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Вбивство 9-річної українки у Німеччині: у Празі затримали підозрюваного

У Празі 14 червня затримали 36-річного чоловіка, якого вважають одним із підозрюваних у вбивстві 9-річної україської дівчинки Валерії в Німеччині

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила прокуратура німецького міста Хемніц, передає "ДС".

Чоловіка, громадянина Молдови, арештували в одному з празьких ресторанів близько 10:15 за місцевим часом за ордером прокуратури Хемніца.

"Найближчим часом він буде переданий до Німеччини для участі у кримінальному провадженні за звинуваченням у вбивстві з необережності", – додали правоохоронці, наголосивши, що більше подробиць навести не можуть.

Нагадаємо, 3 червня українська дівчинка Валерія зникла дорогою до школи в німецькому місті Дебельн (Саксонія). До пошуків залучали понад 300 правоохоронців, кінологів, водолазів, рятувальників та гелікоптер.

Через дев'ять днів, 12 червня, німецька поліція знайшла тіло 9-річної Валерії у лісі неподалік містечка Дебельн.

Поліція, яка розслідує вбивство, розглядає причетність до злочину двох чоловіків, які були пов'язані з матір'ю дівчинки.

За інформацією журналістів перший — уродженець Молдови Андрій, колишній хлопець матері дівчинки. Уранці в день убивства він писав жінці і вимагав зателефонувати йому. Зазначалося, що чоловік проживає в Празі, але чеські слідчі не могли його знайти.

Другий підозрюваний — 55-річний українець Геннадій, який був сусідом сім'ї дівчинки. Журналісти писали, що незадовго до загибелі Валерія казала, що її переслідував дорослий чоловік. Геннадій хотів стосунків із матір'ю дівчинки, але отримав відмову. За даними видання, після цього він обіцяв "зруйнувати їй життя". 

Геннадій зв'язався з журналістами, і спробував спростувати підозри. Він показав штампи в паспорті, чек за лікування на суму 5110 доларів, та зазначив, що всі останні дні був у Стамбулі, де проходив лікування у стоматолога.

Геннадій розповів, що вилетів до Стамбула 31 травня, тобто за 3 дні до зникнення дівчинки, а в Німеччину повернувся лише 12 червня, коли тіло дитини знайшла поліція.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua