• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Удар по Бабиному Яру: Зеленський закликав євреїв не мовчати

Президент Володимир Зеленський закликав євреїв усього світу не мовчати у зв'язку з ракетним ударом по Бабиному Яру 1 березня

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав у своєму відеозверненні, повідомляє "ДС".

"Для будь-якої нормальної людини, яка знає історію, Бабин Яр – це особлива частина Києва. Особлива частина Європи. Місце молитви. Місце пам'яті про сто тисяч людей, яких вбили нацисти. Місце старих київських кладовищ", — сказав він, зазначивши, що в цей день жертв Голокосту вбили вдруге.

"Такий ракетний удар свідчить, що для багатьох людей в Росії наш Київ абсолютно чужий. Вони нічого не знають про нашу столицю. Про нашу історію. Але у них є наказ – стерти нашу історію. Стерти нашу країну. Стерти нас усіх", — наголосив Зеленський.

Президент звернув увагу, що першого дня війни російські окупанти бомбили Умань, яка є місцем паломництва хасидів.

"Звертаюсь зараз до всіх євреїв світу – хіба ви не бачите, що відбувається? Тому дуже важливо, щоб саме зараз мільйони євреїв по всьому світу не мовчали. У мовчанні народжується нацизм. Тому кричіть про вбивства мирних людей. Кричіть про вбивства українців", — закликав Зеленський.

Як повідомляла "ДС", 1 березня російська армія завдала ракетного удару по телецентру у Києві. В результаті було пошкоджено апаратну та телевежу. Одна ракета потрапила до меморіального комплексу Бабин Яр. Крім того, внаслідок удару загинули 5 людей.

Ізраїль засудив обстріл меморіального комплексу Бабин Яр у Києві та пообіцяв пізніше допомогти його відбудувати.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua