• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Україна перейде на зимовий час: коли і в який бік потрібно переводити годинники

У ніч на 31 жовтня, неділю, о 4 годині ранку українці переходять на зимовий час

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад, передає "ДС".

Відзначимо, що переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється майже чотири десятиліття, і за традицією стрілки переводять восени і навесні — в останню неділю жовтня і в останню неділю березня.

Цього року українці перейдуть на зимовий час у ніч на 31 жовтня, о 4 годині ранку. Таким чином наступна доба в вихідний день автоматично збільшиться на годину.

Переведення годинника в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 "Про порядок обчислення часу на території України".

"Літній" та "зимовий" порядок обчислення часу вперше було запроваджено у Великобританії в 1908 році для економії і раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. В СРСР перехід на зимовий час і навпаки регулярно почав здійснюватися з 1981 року. Однак ыз винаходом енергозберігаючих ламп освітлення перестало споживати так багато електрики. Тому економічна доцільність переведення годинників уже не актуальна.

Нагадаємо, 3 березня у Верховній Раді в першому читанні підтримали законопроєкт, що передбачає скасування переведення годинників із зимового на літній час. У другому читанні нардепи законопроєкт не підтримали.

У Раді говорили, що питання скасування переходу на літній час в Україні можуть вирішити без законопроєкту, обмежившись постановою Кабміну. Але Кабмін це питання не розглядав. В останню неділю березня Україна перейшла на літній час.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua