• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Українська молодь отримає сертифікати на книжки в "Дії" вже цьогоріч, — Мінкульт

Верховна Рада 22 травня ухвалила в цілому законопроєкт, що стосується підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання державної допомоги на придбання книг

Книга
Верховна Рада 22 травня ухвалила в цілому законопроєкт, що стосується підтримки розповсюджувачів видавничої продукції / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні міністерства культури та інформаційної політики, передає "ДС".

Законопроєкт №11251 передбачає надання громадянам України, які досягли 18-річного віку, державної допомоги на придбання книг. Очікується, що програма стартує вже з 1 липня 2024 року.

Державну допомогу молоді люди зможуть використати для придбання книг державною мовою в паперовій або електронній формі, зокрема й аудіофайлів та видань для людей з порушеннями зору. 

Для цього українці, яким у 2024-му виповнилося 18 років, мають скористатися порталом або мобільним застосунком "Дія".

"Державна допомога на книжкові сертифікати для українців має сприяти зростанню українського книжкового ринку. Це також популяризуватиме читання й просуватиме українську книгу, зокрема серед молоді", — прокоментував виконувач обов'язків міністра культури Ростислав Карандєєв.

Нагадаємо, у відповідному законопроєкті уточнювалися категорії отримувачів сертифікатів на книжки. Від моменту набрання чинності законом — громадяни, які досягли 18-річного віку, а з 1 січня після скасування воєнного стану — ще й батьки новонароджених дітей.

Як писала "ДС", за даними опитування, проведеного "ДС" разом з "Нью Імідж Маркетинг Груп", лише дві третини українців 18-39 років читали або слухали книги протягом останнього року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua