• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Український фільм про одеську в'язницю здобув нагороду на Венеційському кінофестивалі (ВІДЕО)

Українсько-ческо-словацький фільм "Цензорка" про одеську вʼязницю отримав нагороду на 78-му Венеційському кінофестивалі. Загало до конкурсної програми потрапили три фільми, так чи інакше повʼязані з Україною

Реклама на dsnews.ua

Стрічку "Цензорка" відзначили за найкращий сценарій у конкурсі Горизонти (Orizzonti) Венеційського кінофестивалю, передає "ДС" з посиланням на BBC.

Фільм "107 матерів"/"Цензорка" є спільним виробництвом України, Словаччини та Чехії, а режисером виступив словак Петер Керекес.

Стрічка розповідає історію молодої жінки Лесі, яку засудили до увʼязнення. Вона народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: увʼязненими, медсестрами та наглядачками, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та матерями з дітьми.

Стрічку знімали влітку 2019 року в Одесі, у "Чорноморській виправній колонії №74".

 

У цій же програмі за нагороди змагався ще інший український фільм — стрічка "Носоріг" Олега Сенцова.

Головну нагороду в програмі "Горизонти", за найкращий фільм, здобула литовська кримінальна драма "Пілігрими" режисера Луаринаса Барейси.

За головну нагороду фестивалю — "Золотого лева" — змагався новий фільм Валентина Васяновича "Відблиск". Він увійшов до основної конкурсної програми.

При цьому головну нагороду фестивалю, "Золотого лева", отримала стрічка режисерки Одрі Діван "Подія". Фільм розповідає історію про французьку студентку на початку 60-х, яка завагітніла, але немає законної можливості зробити аборт.

"Срібного лева" отримала Джейн Кемпіон за стрічку від Netflix "Сила собаки" з Бенедиктом Камбербетчем та Кірстен Данст у головних ролях.

Італійський режисер Пабло Соррентіно отримав гран-прі журі за його автобіографічну драму "Рука бога".

Пенелопа Круз отримала нагороду як найкраща акторка за роль у новій стрічці Педро Альмадовара "Паралельні матері".

Нагадаємо, вчора перед прем'єрою фільму колишнього в'язня Кремля Олега Сенцова "Носоріг" на 78-му Венеційському кінофестивалі команда фільму провела акцію на підтримку українських політв'язнів у Росії та в окупованому Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua