• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

"Україні потрібні F-16": маленькі волонтери Гончаренко центру в Жмеринці запустили в небо паперові літачки на підтримку українських пілотів

Маленькі відвідувачі Гончаренко центру та учні шахового гуртка разом із викладачами вийшли на центральну площу Жмеринки з творчою акцією. Так учасники подякували західним партнерам за рішення щодо передачі Україні винищувачів F-16, які вкрай потрібні на фронті, а також висловили підтримку українським захисникам, які розпочали навчання

Реклама на dsnews.ua

Про це інформує "ДС".

Юні активісти власноруч зробили різнобарвні паперові літачки, на яких написали побажання Україні, а потім запустили їх у небо.

"Нам потрібні крила!", "Дайте нам крила!", "Україні потрібні F-16!" – такі гасла можна було побачити на плакатах, які намалювали учні жмеринського шахового гуртка на чолі зі його керівницею Наталією Вікуловою.

Волонтери вірять, що сила у повітрі – може повернути хід подій на фронті.

"Міноборони заявляє, що для звільнення України необхідно 48 винищувачів F-16. І зараз українські пілоти вже починають проходити навчання. Ми хочемо підтримати наших захисників, показати, що цінуємо їх, віримо в них. Тому ми зробили близько сотні паперових літачків, розписали їхні крила побажаннями перемоги та процвітання України. Ми запускаємо в небесну блакить наші літачки з дитячими мріями, які обов’язково реалізуються та здійсняться!", — наголосила директорка Гончаренко центру в Жмеринці Катерина Семесь.

Активістка і волонтерка Алла Одеська підкреслила, що участь дітей у таких заходах є необхідною складовою патріотичного виховання.

"Такими акціями ми декларуємо наше спільне бажання наблизити перемогу. Діти через гру долучаються до важливих соціальних подій і це спрощує прийняття ними нової реальності. У них формується свідома громадянська позиція. Діти проймаються патріотизмом і духом підтримки війська", — зазначила волонтерка.

Серед маленьких учасників були й вимушені переселенці, й місцеві жителі, розповіла 10-річна Єва Пасічник.

"У мене тепер є друзі з Херсона та Харкова. Ми разом ходимо на заняття до Гончаренко центру в шаховий гурток і на англійську. Сьогодні було весело. Мені сподобалося розмальовувати та запускати літачки. Сподіваюся, наші бажання, що ми написали на крилах, долетять до Америки і нам дадуть справжні F16", — поділилась юна громадська діячка.

Для довідки: Гончаренко центри — це найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних відкритих освітньо-культурних та волонтерських просторів. Мережа була заснована Олексієм Гончаренком у 2021 році для надання сучасної, якісної та доступної освіти українцям у різних куточках країни. Зараз у понад 20 центрах викладають англійську дітям та дорослим, готують підлітків до іспитів, проводять курси з фінансової та медіаграмотності тощо. З лютого 2022 року мережа переформатувалась у волонтерські хаби, які допомагають переселенцям та військовим, але також продовжує працювати в освітньому напрямку.

    Реклама на dsnews.ua