• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Українським волонтерам, яких було затримано у Білорусі, загрожу до 8 років вʼязниці

Реклама на dsnews.ua

У Білорусі, де відбуваються масові протести, відкрили справу щодо двох затриманих у Мінську громадян України, волонтерів благодійної організації "Схід SOS" Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва

Про це повідомила білоруська правозахисниця Тетяна Равʼяку, інформує "ДС".

 Справу відкрили за статтею про "масові заворушення", яка передбачає від 3 до 8 років увʼязнення.

"Вони приїхали до Білорусі лише сьогодні, пили каву, пішли гуляти і були затримані. Вони не могли і не брали участі в жодних заворушеннях", — сказала правозахисниця, слова якої цитує Радіо Свобода.

Нагадаємо, у Мінську 12 серпня були затримані двоє громадян України — волонтери благодійної організації "Схід SOS" Костянтин Рєуцький і Євген Васильєв. Згодом МЗС підтвердило затримання в Мінську двох громадян України.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua