• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

На Черкащині "впаде" останній пам'ятник комуністичному діячеві

Сьогодні, 18 жовтня, у Черкаській області почнуть демонтувати останній пам'ятник комуністичному діячеві — Федору Дубковецькому, встановлений у Тальному

На Черкащині "впаде" останній пам'ятник комуністичному діячеві
На Черкащині "впаде" останній пам'ятник комуністичному діячеві
Реклама на dsnews.ua

 Про це журналістам повідомив міський голова Тального Василь Сідько, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"У понеділок шукатимемо кран, який зміг би підняти частину скульптури вагою 5 тонн. Сам пам'ятник розбиратимемо частинами. Після демонтажу його знову зберуть на кладовищі села Здобуток, де похований Дубковецький. Рішення про демонтаж міська рада ухвалила декілька місяців тому. Однак виникли труднощі з пошуком фахівців і архітекторів, які можуть демонтувати пам'ятник, не пошкодивши його. Зрештою знайшли відповідну організацію в Черкасах", – заявив Сідько.

За словами міського голови, монумент складається з кам'яної й бронзової частин. Їх треба зняти акуратно, не пошкодивши. Ситуацію ускладнює відсутність під'їзду для крана.

Нагадаємо, пам'ятник двічі Герою соціалістичної праці Федору Дубковецькому встановили на місці колишнього монумента Богдану Хмельницькому. У грудні 2020 року міська рада Тального відмовилася його демонтувати.

Тільки після того, як Черкаська прокуратура порушила провадження за статтею 436-1 КК (Виготовлення комуністичної та нацистської символіки), депутати погодилися перенести монумент з центральної частини міста на цвинтар, де похований Федір Дубковецький.

Як писала "ДС", Херсонській області, яка знаходиться в "червоній" зоні епідемічної небезпеки, необхідно в 2-4 рази більше кисню, ніж раніше, через більш тяжкий перебіг коронавірусної інфекції у хворих.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua