• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У "ДНР" панікують через брак лікарів та ліків

Реклама на dsnews.ua
На підконтрольній "ДНР" частині Донецької області "гостро" стоїть проблема недоукомплектованість медичними кадрами лікувально-профілактичних установ

Про це йдеться в доповіді підконтрольного "ДНР" Інституту економічних досліджень, який базується в Донецьку, передає "ДС".

Відзначається, що штатні посади лікарів укомплектовані на 61%, а молодшими медичними спеціалістами – на 70%.

При цьому значною залишається частка працівників пенсійного віку: серед лікарів – 35%, а серед молодших медспеціалістів – 27%.

За даними дослідників, лише у закладах охорони здоров'я на підконтрольній "ДНР території працюють понад 52,2 тисячі осіб, у тому числі 9,2 тисячі лікарів і 18,3 тисяч молодших медичних спеціалістів.

Також наголошується, що лікарні відчувають дефіцит ліків і виробів медичного призначення. Загальна забезпеченість закладів охорони здоров'я з урахуванням різних фармацевтичних груп по містах і районах коливається від 13% до 24%, в тому числі за рахунок поставок гуманітарної допомоги з Росії - від 7 до 15%.

Крім перерахованих вище проблем дослідники вказують на: застарілу матеріально-технічну базу в лікарнях; недостатню доступність спеціалізованої медичної і лікарської допомоги для населення (у першу чергу сільських жителів); недостатня профілактика різних груп захворювань, монополізація аптечних мереж; відсутність інтернет-(теле)-медицини, інтернет-аптек; недосконала нормативно-правова база".

    Реклама на dsnews.ua