• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Держспоживслужбі погрожують штрафами за недотримання нормативів вакцинації від COVID-19 у Києві

З понеділка, 20 вересня, в Києві будуть штрафувати порушників нормативів вакцинації від коронавірусної інфекції

Вакцинація
Вакцинація / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив керівник Головного управління Госпродпотребслужби в Києві Олег Рубан, передає "ДС".

«З травня Київ почав готуватися до щеплень і вакцинальної кампанії, і сьогодні в Києві вакциновано близько 800 тис. осіб, це найвищий показник вакцинації в країні. Що стосується тих 80% нормативу, встановленого Кабінетом міністрів щодо відвідування закладів освіти, культурного, побутового спрямування, коливається відсоток вакцинації в різному бізнесі від 20% до 90%. Найбезпечнішою у нас буде система освіти, де досягли 65-70%, але деякий бізнес досі не вакцинувався, щобільше, проходить антивакцинальна кампанія», — зазначив чиновник.

За його словами, сьогодні щодо вакцинації необхідно проводити всі масштабні заходи на всіх рівнях, починаючи від президента і закінчуючи медсестрою.

«Ми це робимо вже майже рік, спостерігаємо за допомогою відеокамер за публічними заходами. І щодня в Києві працюють 10 мобільних груп, кожна з яких обходить близько 15-20 субʼєктів і проводить розʼяснювальну роботу. Сьогодні ще не складаються протоколи про порушення, поки проходять консультації, тому що люди після літа забули, що таке коронавірус, як потрібно дотримуватися правил. Але з понеділка, коли буде прийнято рішення Кабміну, будуть і штрафні санкції, і залучатимуться до відповідальності порушники», — заявив Рубан.

Нагадаємо, за словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, Кабінет міністрів не вводитиме обовʼязкову вакцинацію від коронавірусної інфекції для українців.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua