• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У харківському пологовому будинку померли дві жінки з COVID-19

У Харківському міському пологовому будинку №2 померли дві жінки з COVID-19

Обидві жінки померли через легеневу недостатність
Обидві жінки померли через легеневу недостатність
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла на брифінгу заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, передає "ДС".

Дві жінки, 25 і 31 року, померли 5 квітня. Обидві — через легеневу недостатність. Обом зробили кесарів розтин, вони народили здорових дівчаток.

Спочатку, каже віцемер, до пологового будинку доправили 31-річну жінку, яка перебувала там майже місяць. Вона народила дитину вагою 3,4 кг.

"Це були її другі пологи. На жаль, стан матері весь час було важкий — до операції і після. Були періоди панічних атак, іноді їй ставало трохи легше. Незважаючи на те, що було вжито всіх необхідних заходів для лікування, проводилися консультації, консиліуми лікарів, вона померла 5 квітня у 00:23", — розповіла Горбунова-Рубан.

25-річна жінка, для якої це були перші пологи, померла 5 квітня о 18:25. Вона перебувала в пологовому будинку з 26 березня. Вона теж народила здорову дитину вагою 2,7 кг.

"За весь карантин у нас два таких трагічних випадки. Були вагітні жінки у важкому стані, які хворіли на COVID-19. Всі проблеми вдавалося вирішити, їх виписували додому, і вони потім народжували здорових дітей. У лікарнях, в яких лікуються дорослі з COVID-19, у лікарів немає стільки часу спілкуватися з родичами, тому що лікарні завжди переповнені, але у пологовому будинку, в такому випадку, лікарі були поруч", — зазначила віцемер.

За її словами, всього у пологовому будинку №2 створено 110 місць для вагітних і жінок з гінекологічними хворобами, у яких COVID-19. Там є можливість надавати допомогу жінкам в окремих боксах. Медичного персоналу завжди вистачало, тому що за весь час пандемії було зайнято максимум 40 місць. Зараз у пологовому будинку — 36 вагітних і породіль із коронавірусом, пʼятеро на кисневій підтримці, одна — на апараті ШВЛ.

Як писала "ДС", станом на ранок 16 квітня в Україні зафіксовано 17 479 нових випадків коронавірусної хвороби.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua