• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Хмельницькому СБУ припинила "злив" даних з управління ДПС

Реклама на dsnews.ua

У Хмельницькому киберспецалисты СБУ блокували канал витоку особистої інформації з баз даних Державної податкової служби

Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ, передає "ДС".

"За даними попереднього слідства, колишній співробітник Головного управління фіскальної служби у Хмельницькій області після виходу у відставку організував злочинну групу, яка збирала і передавала замовникам дані з обмеженим доступом з автоматизованих інформаційних баз ГФС. До складу злочинної групи входили діючі співробітники податкової служби. Правоохоронці затримали організатора злочинної схеми на гарячому у відповідності зі ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України при передачі несанкціоновано отриманої інформації черговому замовнику", - зазначено в повідомленні.

Також перевіряється версія про використання вказаного каналу отримання інформації та представниками так званої "Л/ДНР".

"Під час обшуків за місцем проживання зловмисника та його спільників правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку та флеш-накопичувачі, що містять інформацію з обмеженим доступом", - зазначають правоохоронці.

Повідомляється, що кримінальне провадження розпочато за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації), ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Зараз організатора нелегальної схеми повідомлено про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності їх спільників з Державної фіскальної та податкової служб.

Викриття незаконної діяльності проводилося спільно з Теруправлінням ДБР, Управлінням внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України в Хмельницькій області під процесуального керівництвом прокуратура Хмельницької області.

    Реклама на dsnews.ua