• USD 39.2
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

У Києві проходить марш трансгендерів: були спроби нападу (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні в Києві стартував щорічний "Транс-марш" ЛГБТ-спільноти. Поруч з Михайлівською площею почалися перші затримання

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні PavlovskyNEWS і Суспільне, передає "ДС".

У заході, організованому громадськими організаціями "КиївПрайд" та "Когорта", взяли участь близько 150 учасників.

За громадським порядком слідкували понад 400 представників поліції, Нацгвардії, патрульної поліції, поліції діалогу. Також там присутні загін швидкого реагування та громадські спостерігачі.

Крім того, на Михайлівській площі зібралися близько 200 противників маршу, серед яких, зокрема, представники праворадикальної організації "Традиції і порядок". Поліція спершу вилучала фаєри у противників маршу.

Один з протестуючих намагався з хрестом прорватися до маршу, але поліція його не пускала. В результаті молодий чоловік перестрибнув паркан над "Українським домом" і поліцейські затримали його, скотившись по газону з гори.

В цей час лідери маршу викрикують в гучномовці: "Права трансгендерів — права людини".

Цьогорічний Транс-Марш пов'язаний з 25 травня 2019 року, коли Всесвітня організація охорони здоров'я виключила 11 діагнозів, пов'язаних з трансгендерністю, із категорії психічних захворювань.

Організатори нагадали, що на світовому рівні вже з початку наступного року набуває чинності Міжнародна класифікація хвороб (МКХ-11), проте вони переконані, що доки держави не зроблять конкретних кроків з її впровадження, таке набуття лишається радше символічним.

Учасники вимагають, зокрема, впровадити нову Міжнародну класифікацію хвороб в Україні, а також оновити чинний клінічний протокол і процедуру юридичного визнання гендеру відповідно до неї, зокрема, врегулювати можливості переходу для небінарних людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua