• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У МОЗ спрогнозували, коли українці зможуть подорожувати в ЄС з "COVID-паспортом"

Запровадження COVID-сертифікатів потрібно для того, щоб забезпечити поїздки українців до Європи — подорожі можуть стати можливими вже влітку 2021 року

МОЗ України
МОЗ України
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів заступник міністра охорони здоровʼя України з питань цифрового розвитку Ярослав Кучер під час брифінгу, передає "ДС".

У МОЗ відзначили, що запровадження сертифікатів не означає, що відразу відкриються кордони в Європу. Відповідне рішенння має прийняти Євросоюз.

"Запровадження COVID-сертифікатів точно спростить подорожі в майбутньому. Я думаю, це буде працювати вже влітку. Але при цьому нікого зобовʼязувати робити цей сертифікат теж поки не планується. Але точно з сертифікатом зручніше буде перетинати кордон", — сказав Кучер.

Він також пояснив, як українцям видаватимуть COVID-сертифікати.

"Сертифікат, попередньо ми плануємо, що буде видаватися через додаток "Дія". Його можна буде отримати безпосередньо після щеплення. І опрацьовується варіант, якщо вам це потрібно, надання сертифікату в паперовому вигляді через Центр надання адміністративних послуг. Але рішення фінальне буде прийняте згодом", — сказав заступник глави МОЗ.

Як повідомляла "ДС", глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що система сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної інфекції може заробити в Європейському союзі вже у червні.

Кабінет міністрів України готовий до запровадження будь-якої моделі "паспорта вакцинації" від коронавірусу, за допомогою якого стали б можливі поїздки до Європи.

Міністри закордонних справ Європейського союзу у вівторок, 11 травня, зустрілися в Брюсселі для переговорів щодо запровадження "зелених" сертифікатів вакцинації проти коронавірусу, проте поки не змогли досягти згоди.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua