• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У МОЗ запевнили, що повного локдауну на травневі свята не буде

В Україні спостерігається стабілізація захворюваності по COVID-19 на досить високому рівні, вже три тижні немає тенденції до зростання нових випадків і госпіталізацій. Тому поки на травневі свята не планують вводити загальнонаціональний локдаун

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "1+1", передає "ДС".

За його словами, на травневі та великодні свята відбуватиметься "масова міграція" людей на території України, будуть проводитися святкування в храмах.

"Тут буде інше питання — як достукатися до всіх щодо того, що ми знаходимося в епідемії коронавірусної хвороби, і дотримання санітарних норм в цей період — ключова річ, щоб не було подальших спалахів і жорстких карантинів", — зазначив Ляшко.

У відповідь на питання, чи планують в Україні вводити жорсткий загальнонаціональний карантин на травневі свята, він відповів: "Зараз він не планується. У понеділок (19 квітня, — ред.) ми мали селектор з президентом, де прем'єр-міністр говорив, що цього тижня відбудеться спільна зустріч із Всеукраїнською радою церков, де ще додатково будуть опрацьовані вже розроблені Міністерством охорони здоров'я алгоритми для того, щоб в храмах все проходило відповідно до протиепідемічних норм — як правильно забезпечити святкування, як правильно визначити кількість святкових літургій для того, щоб зменшити кількість людей, які приходять одночасно в храми".

Також головний санлікар зазначив, що МОЗ рекомендує людям похилого віку та людям з хронічними захворюваннями утриматися від відвідування храмів.

"Ми говоримо про те, що, якщо є така можливість, то хтось один з домогосподарства може піти в храм і посвятити паску, щоб потім принести і передати все освячене своєї сім'ї", — пояснив він.

Нагадаємо, раніше глава Кабміну Денис Шмигаль заявив, що незважаючи на напружену ситуацію з поширенням коронавірусу в деяких регіонах, закривати всю країну на локдаун зараз немає ніякого сенсу.

Як писала "ДС", Київ може вийти з локдауну і повернутися в "помаранчеву" зону карантину перед травневими святами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua