• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У МОН розповіли, що робити, якщо у студента або викладача вишу — підозра на COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Міністертво освіти та науки надало оприлюднило рекомендований алгоритм дій у разі виявлення у здобувачів, викладачів або працівників ознак захворювання

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МОН, передає "ДС".

Зокрема, якщо у здобувача під час навчання з’явилися ознаки гострого респіраторного захворювання, він має одягнути маску, перейти до спеціально відведеного приміщення, що добре провітрюється, та повідомити уповноважену особу закладу освіти.

Уповноважений відправляє його додому, порадивши звернутись до лікаря. За потреби — викликає швидку допомогу. Якщо захворіла неповнолітня особа, спочатку інформуються батьки.

Медичний працівник закладу освіти надсилає екстрене повідомлення про підозру на інфекційне захворювання до закладу громадського здоров’я та реєструє випадок.

Якщо підтверджено СOVID-19, особи, які контактували із захворілим, не відвідують заняття та звертаються за консультацією до медичного працівника.

Представник гуртожитку або студентської ради мають забезпечити переведення студента до спеціально відведеного приміщення (ізолятора), де він перебуватиме щонайменше до консультації медичного працівника. Також вони мають забезпечити звернення студента до сімейного лікаря, студентської поліклініки або викликати швидку допомогу, попередивши про підозру на COVID-19;

"Представник гуртожитку або студентської ради, який взаємодіє зі здобувачем, повинен постійно носити маску і дотримуватися дистанції", — наголошують у МОН.

Якщо захворів викладач, керівник закладу освіти повинен заборонити йому проводити заняття.

Контактні особи не виходять на роботу і звертаються за консультацією до медичного працівника.

Якщо ознаки захворювання виникли у викладача або працівника закладу під час роботи, слід відправити його додому, порекомендувавши негайно звернутись за медичною допомогою, за потреби — викликати швидку.

"В усіх випадках у приміщеннях, де знаходилися особи з ознаками респіраторного захворювання або з підтвердженою коронавірусною хворобою, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь", — додали у Міносвіти.

Як писала "ДС", міністр охорони здоровʼя Максим Степанов розповів, що робити вчителю та батькам школяра, який захворів на COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua