• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У МОН розповіли, хто відповідає за охорону навчальних закладів

В Україні за кожною школою закріплений поліцейський. Водночас правоохоронці здійснюють не нагляд, а скоріше профілактику порушень серед учнів

За кожною школою закріплений поліцейський
За кожною школою закріплений поліцейський / НУШ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації "РБК-Україна", передає "ДС".

У Міністерстві освіти та науки зазначили, що відповідальність за безпеку в навчальних закладах лежить на їх керівниках і на місцевих органах влади.

Ключовим фактором є недопуск до школи сторонніх осіб. у МОН підкреслюють, що оплата послуг охорони, встановлення відеокамер та пропускних систем передані на рівень місцевої влади та "органів батьківського самоврядування".

"Протягом останніх років з ініціативи керівників шкіл та за згодою батьківської громадськості такі системи встановлені в багатьох міських навчальних закладах", — повідомили в міністерстві.

У поліції зазначили, що в пріоритетному порядку реагують на виклики "тривожних кнопок" зі шкіл, а також відправляють на профілактичні уроки ювенальних поліцейських. Однак правоохоронці зазначають, що в деяких випадках приватна охорона і адміністрація шкіл відмовляються пускати "ювеналів" на уроки, мотивуючи це тим, що такі заняття вони можуть "і самі провести".

Також у Національній поліції не під запис кажуть, що не можуть забезпечити охорону всіх шкіл, посадивши в кожен навчальний заклад хоча б по одному поліцейському.

Своєю чергою, міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявив, що це питання вже вирішується і є позитивні зрушення.

"За кожною школою закріплений поліцейський, ми підписали відповідний меморандум з ювенальною поліцією", — сказав він, додавши, що мова йде не про "поліцейський нагляд", а скоріше про профілактику порушень серед учнів.

Як писала "ДС", найближчим часом Міністерство освіти та науки планує презентувати мобільний застосунок "Всеукраїнська школа онлайн"для Android та іOS.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua