• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У НСЗУ пообіцяли, що інсуліни стануть доступнішими

Програму "Доступні ліки" планують розширити, додавши нові препарати

Програму "Доступні ліки" планують розширити
Програму "Доступні ліки" планують розширити
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла спікерка Національної служби здоровʼя Христина Петрик в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"У другій половині року Національна служба здоровʼя починає адмініструвати реімбурсацію (процес, за допомогою якого система охорони здоровʼя впливає на доступність ліків і медпослуг для населення — ред.) препаратів-інсулінів. Це важливий проєкт, багатьом людям потрібен цей препарат. За нашими підрахунками, це близько 200 тисяч. Наша мета — зробити доступ до цих препаратів простішим, зрозумілішим, і щоб всі пацієнти могли отримати інсулін", — сказала вона.

За її словами, реімбурсація впроваджуватиметься поступово.

"Власне, це електронний рецепт, за яким можна отримувати препарати в аптеці, у якої буде договір на реімбурсацію. Тобто буде зрозуміло, яка це аптека, там будуть відповідні наклейки, у нас є електронна карта з усіма аптеками, які працюють щодо реімбурсації. Також можна зателефонувати за контактним номером 1677, там підкажуть, де знаходиться найближча аптека, де можна отримати препарат. Тобто буде зрозумілий маршрут пацієнта", — сказала Петрик.

Спікерка НСЗУ додала, що програма розширюється — цього року 10 тис. аптек по всій Україні підписали договір.

Як писала "ДС", включення інсулінів до програми "Доступні ліки" анонсувала ще у січні 2020 року тодішня міністерка охорони здоровʼя Зоряна Скалецька.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua