• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Одесі трьох пацієнтів психлікарні знайшли на цвинтарі: вони стверджують, що їх там покинули (ФОТО)

Трьох пацієнтів Одеського обласного медичного центру психічного здоровʼя виявили на кладовищі, вони стверджують, що їх вивезли туди з медустанови

Всі троє чоловіків — з інвалідністю
Всі троє чоловіків — з інвалідністю
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС".

За її словами, всі троє — з інвалідністю: в одного — травма голови, в іншого немає обох ніг, третій — пересувається поповзом.

"Чоловіки стверджували, що їх вивезли з медустанови на кладовище. Там їх і знайшли небайдужі громадяни. Усіх трьох тимчасово помістили до Одеського міського центру інтеграції осіб без певного місця проживання", — каже омбудсменка.

Під час розмови з керівником центру вдалося з’ясувати, що 4 червня близько 16:30 до установи "швидкою" привезли трьох чоловіків. Один з них підтвердив, що вони дійсно перебували на лікуванні в Одеському обласному медцентрі психічного здоровʼя. 

Чоловіків привезли до Одеського центру інтеграції безпритульних
Чоловіків привезли до Одеського центру інтеграції безпритульних

"У зазначеному закладі моєму представнику підтвердили, що знайдені чоловіки — їхні пацієнти, яких виписали напередодні за власним бажанням і за письмовою заявою. Та пояснили, що вказані особи перебували у задовільному психічному стані на момент огляду, до них не застосовували примусову госпіталізацію", — заявила Денісова. 

Всі троє не були визнані судом недієздатними. Вони мали можливість самовільно залишати медцентр та повертатися туди за бажанням. Проте як люди з інвалідністю могли подолати відстань у 7 км, в медустанові не пояснили.

Поліція розпочала розслідування за ч. 1 ст. 135 Кримінального кодексу України (завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані та позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу).

Як писала "ДС", Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт, який дозволить полегшити працевлаштування осіб з інвалідністю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua