• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У найбільшій районній лікарні Київщини не вистачає місць для хворих на COVID-19, — лікар

Реклама на dsnews.ua

У Центральній районній лікарні Києво-Святошинського району спостерігаються проблеми з місцями для хворих на COVID-19 і кількістю медпрацівників

Про це розповів лікар ЦРЛ Олександр Азаров, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

За його словами, зараз лікарня може вмістити не більше 60 хворих, незважаючи на те, що офіційно зафіксовано 120 ліжок для пацієнтів з COVID-19.

Також Азаров розповів, що від початку епідемії лікарня приймає інфікованих коронавірусом, вона вважається найбільшою районною лікарнею в Київській області. В ЦРЛ направляють третину пацієнтів з області, починаючи від Іванкова (Вишгородський район Київської області) до Фастівського району. Ще з березня інфекційне відділення, яке лише має дев'ять боксів (приблизно по 2-3 ліжка в кожному), було заповнене, тому хворих почали класти в інші відділення.

"Спочатку у нас заповнили терапевтичне відділення, потім урологічне. Зараз залишилося незаповненим хірургічне та травматологічне, більше класти нікуди", — розповів лікар.

При цьому він зазначив, що заповнювати два останніх відділення немає можливості, тому що не вистачає медичних працівників і відповідного забезпечення у цих ліжок.

"Якщо ми перепрофілювали відділення, хірургічне, наприклад, то його треба обладнати. Зараз у нас не вистачає кисневих редукторів і масок. Кисень є, він розведений, але редукторів 20-30 всього, а хотілося б мати їх біля кожного ліжка", — пояснив Азаров.

Водночас він зауважив проблему з медперсоналом, третина якого перехворіла, а частина звільнилася.

"Бажаючих працювати в третьому відділенні, яке було перепрофільовано, фактично немає. У нас були такі чергування, коли на чотири відділення працював один лікар, а іноді навіть без медсестри", — уточнив медик.

За його словами, місця для хворих з підтвердженим коронавірусом є, тому що таких пацієнтів можна класти в одну палату, але з місцями для хворих з підозрою в області проблема.

"Була ситуація, коли такий хворий був у Софіївській Борщагівці, його нікуди було класти, і людину везли до Миронівки або Кагарлику, це за 100-120 км від Києва", — розповів лікар.

Як повідомляла "ДС", раніше в державних лабораторіях Одеської області закінчилися реагенти і тести на коронавірус.

Станом на ранок 10 вересня в Україні зафіксовано 2582 нових випадків коронавирусної хвороби. Лідерами за кількістю нових випадків стали Харківська, Тернопільська області, а також Київ.

    Реклама на dsnews.ua