• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У соцмережах показали колону автобусів з Армянська (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua
З окупованого Росією Армянська у зв'язку з екологічної катастрофи масово виїжджають місцеві жителі

Відповідні фотографії публікують в соцмережах місцеві жителі, передає "ДС" з посиланням на "Крим.Реалії".

"У инстаграмах жителів, можна побачити колони автобусів", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, жителі Армянську (окупований РФ Крим) з 24 серпня масово скаржаться в соцмережах на жовтий наліт, схожий на іржу, який покрив металевий предмети. Крім того, на деревах жовтіє і передчасно обпадає листя. Деякі з городян повідомляють про висипу і блювоти у дітей, а також про дряпанні і болю в горлі.

Окупаційні власті Криму, раніше стверджували, що небезпеки для здоров'я людей немає, 4 вересня оголосила про перевищення ГДК сірчаного ангідриду на півночі півострова, вирішили зупинити на два тижні роботу великого хімзаводу - філії ТОВ "Титанові інвестиції" в Армянську, який використовує кислотонакопитель. Хімічні відходи скидають у кислотонакопитель з 1971 року. Площа цього "озера" - 42 квадратних кілометра, об'єм - 30 мільйонів кубометрів води. Накопичувач вперше висох до такої міри. Там залишилося всього 1,6 млн кубів води. Причина утворення конденсату - в перепади нічних і денних температур.Крім того, в Армянську на два тижні оголошені канікули, дошкільнят з мамами і школярів "в профілактичних цілях" евакуюють в кримські санаторії.

Завод "Кримський титан" почав роботу ще в 1971 році, а на початку 2000-их перейшов під контроль компанії Groop DF Дмитра Фірташа. Головним напрямком підприємства є виробництво діоксиду титану - речовини, яка застосовується в лакофарбовій, гумотехнічної промисловості, при виробництві пластмас і в багатьох інших галузях.

В 2014 році, після анексії Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Groop DF передала ПРАТ "Кримський титан" російському дочірньому підприємству ТОВ "Титанові інвестиції". У 2015 році ПРАТ "Кримський титан" був перейменований в "Юкрейніан кемікал продактс".

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, завод "Кримський титан" являє собою екологічну загрозу для Херсонської області.

Більше про екологічну катастрофу в окупованому Армянську ви можете прочитати тут.

    Реклама на dsnews.ua