• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Україні з сьогоднішнього дня заборонено продаж електронних сигарет неповнолітнім

Реклама на dsnews.ua

З 1 січня 2021 року в Україні набув чинності закон, що забороняє продаж електронних сигарет особам молодше 18 років

Даний закон №3628 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження обігу підакцизних товарів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння і посилення контролю за продажем таких товарів" був прийнятий Верховною Радою 2 грудня і опублікований у виданні "Голос України", інформує "ДС".

Документом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ними передбачено за порушення правил торгівлі електронними сигаретами і рідинами, використовуваними в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння штраф від 200 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

За торгівлю електронними сигаретами, рідинами, використовуваними в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, передбачений штраф від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Також закон обмежує використання електронних сигарет. Зокрема, на час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, куріння тютюнових виробів і використання електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Законом заборонено продаж пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18-річного віку; в приміщеннях і на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я (крім ресторанів, розташованих на території санаторіїв); у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); у місцях проведення спортивних змагань за участю дітей; з торгових автоматів; на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива); поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); у споживчих упаковках, що містять менше ніж 20 сигарет; з рук; у не визначених для цього місцях торгівлі.

Також забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби або електронні сигарети, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім ряду положень, які набирають чинності через 18 місяців з дня набрання чинності цим законом.

    Реклама на dsnews.ua