• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Україні скасують штрафи за перетин кордону РФ при виїзді з ОРДЛО

Влада готує скасування штрафів для жителів окупованих територій Донецької і Луганської областей, які виїжджають з території ОРДЛО через територію Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в інтервʼю телеканалу "Дім".

За його словами, над вирішенням проблеми штрафів працює віцепремʼєр — міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.

"І, звичайно ж, наші громадяни по обидві лінії фронту не повинні бути оштрафовані. Якщо окупанти створили ситуацію, коли можна їздити тільки через їхню територію, Україна не повинна штрафувати своїх співвітчизників. На жаль, українське законодавство досить складне в цій ситуації. Погоджувати доводиться зняття цієї заборони з декількома відомствами. Кількість цих відомств — понад 10. І це непросто, бо існує процедура узгодження, і навіть з огляду на особливий період та особливу важливість, все одно це здійснюється непросто. Там повинні бути рішення відповідних відомств, Кабміну, Верховної Ради", — розповів Арестович.

Він зазначив, що питання постійно тримається на контролі.

"Коли я ставив йому (Резникову, — ред.) Це питання, він сподівається, що влітку ця ситуація буде вирішена", — додав Олексій Арестович.

Як повідомляла "ДС", за даними російської влади, на окупованому Донбасі паспорти громадян Росії отримали 500 тисяч чоловік.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua