• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

В Україні зрівняли права матері й батька в отриманні декретної відпустки

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною" №1401-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 15 квітня 2021 року

Реклама на dsnews.ua

Документ покликаний забезпечити рівні можливості для чоловіка й жінки у питанні поєднання роботи із сімейними обовʼязками, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

Зокрема, усуваються законодавчі прогалини, що обмежують право батька на відпустку для догляду за дитиною. Раніше таку можливість мали тільки матері. 

"Таким чином закріпився дискримінаційний підхід, згідно з яким право батька або інших родичів на відпустку по догляду за дитиною було похідним від права матері, тобто тільки мати могла делегувати право на декрет іншим", — йдеться у повідомленні ОПУ.

Як зазначається, закон запроваджує новий вид відпустки – одноразова відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця.

"Така відпустка надаватиметься комусь одному: чоловіку, дружина якого народила дитину; батькові дитини, якщо він не одружений з матір’ю дитини, але проживає спільно; бабусі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за нею", — пояснили в пресслужбі.

Також законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків.

Крім того, встановлено право працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.

Нагадаємо, 1 грудня 2020 року ВРУ прийняла в першому читанні і за основу законопроєкт щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька по догляду за дитиною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua