• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Вчені з США протестували на сирійських хом'яках антитіло, яке нейтралізує коронавірус

Вчені Вашингтонського університету в Сіетлі та співробітники біотехнологічної компанії Humabs Biomed SA виявили антитіло, яке може використовуватися для лікування SARS-CoV-2 та його штамів. В експериментах на сирійських хом'яках вдалося повністю придушити реплікацію вірусу в легенях

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Medical Xpress, передає "ДС".

"Антитіло нейтралізує SARS-CoV-2, варіанти SARS-CoV-2 та інші сарбековіруси в лабораторії, захищає від інфекції в дослідженнях на тваринах і, мабуть, здатне перешкоджати спробам вірусу уникнути його шляхом мутації", — пише видання.

Як стало відомо, антитіло S2K146 було виділено з В-клітин людини, яка одужала від COVID-19. Як і моноклональні антитіла, що використовуються при лікуванні, S2K146 націлений на вірусний спайковий білок.

У публікації наголошується, що в експериментах на сирійських хом'яках за допомогою S2K146 в певних концентраціях вдалося повністю придушити реплікацію вірусу в легенях.

Вчені встановили, що це антитіло націлене на область білка-шипа, яка майже ідентична області, що розпізнає рецептор ACE2, через який відбувається зараження. S2K146 імітує молекулярні контакти, утворені з рецептором ACE2, зв'язуючись саме там, де "шип" повинен прикріпитися до клітини.

В результаті будь-яка зміна вірусного сплеску, яка знижує здатність антитіла зв'язуватися з ним, також, мабуть, знижує здатність вірусу зв'язуватися з ACE2 і заражати клітини.

В ході експериментів вчені виявили тільки один варіант SARS-CoV-2, який міг врятуватися від досліджуваного антитіла, але його здатність зв'язуватися з ACE2 була дуже слабкою.

Як писала "ДС", фармацевтична компанія Merck заявляє, що її пігулка "Молнупіравір" від коронавірусу має механізм, який працюватиме також проти "Омікрону" та інших штамів COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua