• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Вчені з'ясували, що COVID-вакцина Pfizer ефективна проти штаму "Дельта" у підлітків на 90%

Вчені з Ізраїлю провели дослідження і визначили, що вакцина проти коронавірусу Pfizer/BioNTech є високоефективною проти штаму "Дельта" у підлітків

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні агентства Reuters, передає "ДС".

Дослідження ефективності вакцини Pfizer у підлітків проводила ізраїльська медична організація "Клаліт" спільно з дослідниками з Гарвардського університету. 

Вчені проаналізували дані 94 354 підлітків, які зробили щеплення, та порівняли їх з інформацією про таку ж кількість нещеплених підлітків.

Як зазначається, дослідження проводилися з червня по вересень, коли штам "Дельта" був домінантним в Ізраїлі.

Вчені констатували, що ефективність вакцини на 7-21 день після введення другої дози проти штаму "Дельта" у підлітків становила 90%, а проти класичного COVID-19 – 93%.

Додамо, що вакцина Pfizer/BioNTech дозволена в Ізраїлі дітям у віці з 12 років. Вчені планують використати висновки дослідження, щоб отримати дозвіл на вакцинацію дітей до 5 років.

7 жовтня Pfizer/BioNTech звернулися до Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) за дозволом для екстреного використання вакцини проти COVID-19 для дітей у віці від 5 до 11 років.

Як повідомляла "ДС", за результатами дослідження COVID-вакцина Moderna виявилася найефективнішою проти штаму "Дельта". Також високу ефективність показав препарат компаній Pfizer і BioNTech.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua