• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Версія "ДНР" про підсумки засідання ТКГ виявилася прямо протилежною розповіді Арестовича

Представники "ДНР" заявили, що на сьогоднішніх переговорах у підгрупі з питань безпеки в Тристоронній контактній групі по Донбасу "ні по одному з принципових моментів домовитися не вдалося"

"ДНР"
"ДНР"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби "представництва ДНР в СЦКК" у Telegram-каналі, передає "ДС".

Там заявили, що на сьогоднішньому засіданні обговорювалися пропозиції України — Доповнення до чинної редакції заходів по припиненню вогню на Донбасі. За словами представників "ДНР", під час засідання сторони попунктно обговорили проєкт доповнення до чинної редакції заходів по протидію порушення режиму припинення вогню.

"Замість того, щоби робити конкретні дії, брати на себе відповідальність за безпеку цивільного населення, українська сторона пішла по шляху заперечення: відхилила пропозицію республік про взаємодію на рівні СЦКК у чинному складі всіма доступними способами, в тому числі в рамках зустрічей і відеоконференцій для верифікації і усунення порушень", — заявив "представник республіки" в робочій групі з питань безпеки на переговорах по Донбасу Олексій Ніконоров.

Так, за версією "ДНР", Україна хоче перекласти функції верифікації на ОБСЄ і відмовляється від прямої взаємодії з "республіками" в рамках СЦКК.

Представники "республіки" додали, що вони погодилися взяти за основу і вносити правки в проєкт України щодо заходів припинення вогню.

"Для цього довелося заново зачитувати вже спрямовані нами пропозиції і "вписувати" їх в український документ прямо на засіданні. Завдяки тому, що республіки не стали чіплятися за процедурні питання, проєкт Доповнення до чинної редакції Заходів пройшов перше читання", — йдеться в повідомленні.

"На жаль, ні по одному з принципових моментів домовитися не вдалося. Майже всі пункти проєкту, спрямовані на практичну взаємодію з метою реальної верифікації та запобігання порушень силами СЦКК в чинному складі, як це передбачено Заходами від 22 липня 2020 року, були взяті "в квадратні дужки". Координатор, пан Чевік, направить усім учасникам оновлену з цим урахуванням робочу версію документа для подальшого опрацювання і можливого узгодження до майбутнього 28 квітня засідання Контактної групи", — додали в "представництві ДНР".

Нагадаємо, спікер української делегації в Тристоронній контактній групі, радник керівника Офісу президента Олексій Арестович заявив про прорив у переговорах по Донбасу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua