• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Викрито учасника шахрайської схеми, яка завдала збитків у понад 9 млн євро

У місті Дніпро затримано учасника міжнародної шахрайської схеми зі збитками у понад 9 млн євро. 

Викрито учасника шахрайської схеми, яка завдала збитків у понад 9 млн євро
Викрито учасника шахрайської схеми, яка завдала збитків у понад 9 млн євро
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора України, передає "ДС".

Слідством встановлено, що затриманий був відповідальним за діяльність мережі "кол-центрів", розташованих на території Києва, Софії (Республіка Болгарія — "ДС") та Бєлграда (Республіка Сербія — "ДС"), працівники яких залучалися до заволодіння коштами ошуканих громадян шляхом шахрайства.

За даними слідства, протягом 2017-2020 років група осіб заволоділа коштами громадян європейських країн під виглядом залучення інвестицій через спеціально створені веб-ресурси.

Вони обіцяли прибуток від онлайн операцій з купівлі-продажу банківських металів, іноземної валюти, криптовалюти, цінних паперів та інших активів, які насправді імітувались.

Кошти ошуканих громадян переводили на рахунки підконтрольних організаторам компаній у різних країнах та легалізовували шляхом придбання елітної нерухомості, автомобілів та інвестування в бізнес-проєкти в Україні, зокрема вартість лише одного придбаного автомобіля елітного класу становить 450 тис. євро.

Загальна вартість майна, що належить зловмисникам та на яке накладено арешти, становить понад 50 млн. євро.

Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Як повідомляла "ДС", Заступник голови правління "Сбєрбанка Росії" Станіслав Кузнєцов назвав українське Дніпро "столицею телефонного шахрайства" через call-центри, які виманюють гроші у клієнтів російських банків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua