• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Столиця телефонного шахрайства": в Росії звинуватили Дніпро у виманюванні грошей у росіян

Заступник голови правління "Сбєрбанка Росії" Станіслав Кузнєцов назвав українське Дніпро "столицею телефонного шахрайства" через call-центри, які виманюють гроші у клієнтів російських банків

Реклама на dsnews.ua

Про це йшлося в ефірі пропагандистської програми Соловйов LIVE, передає "ДС".

"Працівники call-центру (який знаходиться у Києві – ред.) у шахрайський спосіб змушують клієнтів банків із Росії переказувати гроші на чужі рахунки", — сказав ведучий програми Соловйов.

"Я і мої колеги все-таки вважаємо, що столицею такого бізнесу сьогодні по праву є місто Дніпро", — відповів Станіслав Кузнєцов:

"Ми фіксуємо 3-7 тисяч таких дзвінків у день".

"У цьому році новий тренд – це дзвінок від співробітника поліції, від прокуратури, від слідчого комітету і так далі", — додав він.

Кузнєцов заявив, що наприкінці минулого року експерти нарахували у Дніпрі близько тисячі call-центрів.

Наразі, за його словами, в місті діє близько 150 колл-центрів.

Російські МВС і Центробанк фіксують зростання телефонного шахрайства, розповів Кузнєцов. За даними МВС (Росії – ред.), за 9 місяців поточного року число таких випадків зросла на 15% у порівнянні з минулим роком, а за даними "Центробанку" Росії – на 30%.

У "Сбєрбанку", за його словами, навпаки, з початку року фіксують скорочення числа атак на клієнтів приблизно удвічі.

Нагадаємо, нещодавно співробітники СБУ у Дніпрі викрили конструкторське бюро, яке займалося модернізацією енергетичної інфраструктури окупованого Криму на замовлення Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua