• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Вийди і зайди нормально в Тіндер. Чому не варто боятися онлайн-знайомств

Тіндер і Badoo — додатки для знайомств, що працюють за принципом локального пошуку і взаємних симпатій. Свайп (змахування профілю) вправо означає, що ви виявили симпатію, вліво — що людина вас не зацікавила. Якщо обоє свайпнули вправо, відкривається особиста переписка. Таких додатків існує безліч для різних цільових груп (вікових, гетеро- і гомоорієнтованих), але ці два — найпопулярніші в Україні

Tinder є одним із найпопулярніших додатків для знайомств
Tinder є одним із найпопулярніших додатків для знайомств / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Як людину, в якої від користування Тіндером і Badoo є переважно позитивний досвід, мене дратує, коли знайомі, чуючи про сайти знайомств, одразу "фукають" і кажуть, що нічого хорошого там немає. Негативний досвід — це частина процесу соціалізації загалом, і в мене він теж був, але я не люблю клеймити явище, не дослідивши його.

Я і сама була людиною, що має тільки негативний досвід у Badoo або Тіндері. У студентстві моя самооцінка не була високою, я зареєструвалася в Badoo й одразу познайомилася з хлопцем, що запропонував стриптиз через Скайп (!). Я подумала — ну точно збоченець, зрозуміло, що це за сайт, і погодилася. Він потанцював, я посміялася, склала враження — перелякано-моралістичне — і видалила додаток, щоб і далі продовжити страждати через відсутність бойфренда й писати диплом.

Як я встановила Тіндер уперше

По-справжньому ця пригода почалася роки два тому — ми розійшлися з хлопцем і перші тижні трагедії я переживала в сльозах. Тоді приятель кинув мені виклик: "Ти красива й розумна, а плачеш по п’ять разів на дню, могла би вже у Тіндері з кимось кльовим познайомитися хоч для сексу, хоч для стосунків". І я встановила застосунок. На серйозні стосунки в мене тоді сил не було, а от на пригоди — цілком.

Я із тих людей, які вміють страждати фоном. У мене було розставання, мені було сумно, але частина мене, що любить життя і вміє веселитися, любить секс і цікавих людей, була готова до пригод. 

Отже, я встановила Тіндер, домовилась з хлопцем на гульки, а потім злилáся, бо не хотіла нічого, особливо голити ноги на побачення. Згодом я переїхала до Одеси й поставила Badoo. У Тіндері через особливості міста зареєстровано більше арабів і турків, а я не шукала інтернаціональних пригод і клішованих компліментів із гугл-перекладача.

Нове місто, нові хлопці

Badoo натомість заповнений місцевими, які готові на різні типи спілкування й зближення. Спочатку я думала, що це везіння новачки — у мене одразу забилося кілька побачень, які потім вилилися в хороші приятельсько-сексуальні стосунки з кількома хлопцями. Протягом року, поки я активно всіх свайпала, всім писала й всіляко відсвічувала в категорії готових до пригод холостячок, у мене не було періодів, коли не було нових побачень із цікавими людьми. Хоча пригадую, навесні пішла на побачення і мені було так нудно, що через дві години втекла додому, швидко знайшла нового кандидата і пішла на нове побачення.

Із самого початку були курйозні ситуації з очікуваннями. Я одразу написала в профілі, що серйозних стосунків не шукаю. Ми домовлялися з одним хлопцем про зустріч і врешті він спитав:

- Ти лишишся в мене на ніч?

- На секс лишуся, але додому поїду, бо мене собака чекатиме.

- Так що це ми — погуляємо, потрахаємося і ти поїдеш додому?

- Ну так!

І він мене блокує.

Опис у мене стояв жартівливий, але правдивий, з якого було видно, що я розкута й люблю секс. Один хлопець тиждень виписував компліменти й вмовляв мене погодитися на кунілінгус, бо він дуже любить його робити. Коли я спитала, чи нема в нього коханок, щоб він це робив для них, він відповів, що його дівчата "вважають куні неприйнятним".

Були моменти, коли я відчувала, що просто за інерцією заходжу в Badoo кілька разів на день, хоча в мене і так багато зустрічей цього й наступного тижня. Постійний позитивний фідбек від хлопців працював, як наркотик — ти звикаєш до сплеску адреналіну нового побачення і серотоніну, коли в тебе метч із кимось. Тоді я намагалася себе стримувати, бо як людина емоційно закрита, потребую відновлення ресурсів, а азарт мене міг виснажити повністю. 

Сайт знайомств як терапія

Постійна увага хлопців піднімала мене у власних очах. Компліменти, лайки в Інстаграмі, милі відповіді на сторіс — і почуваєшся королевою шкільного конкурсу краси. І досі, коли я пригадую якусь пригоду, в мене виникає тепле відчуття — як круто знайомитися, спілкуватися і бути серед цікавих людей. 

Постійні побачення і переписки тренують потреби і бажання, навіть емоційний інтелект. Знайомишся з кимось і починаєш прикидати, що у вас обох може вийти класного. Побачення на даху? Супер. Секс без зобов’язань? Давай. Нічого, крім переписки? Підходить, але ненадовго. Можу сказати напевне, що вміння розбиратися в людях і проговорювати свої кордони й очікування мені дали саме Тіндер і Badoo. Якось я пішла на побачення з на перший погляд милим і цікавим хлопцем, але у житті він виявився зовсім не схожим на власну фотографію. Тоді я вкотре прокляла людей, що ставлять неактуальні фотографії. Під час спілкування він витримував дуже довгі паузи, поки я панічно намагалася якось розворушити розмову. 

І лиш коли ми дійшли до моря, він вийняв скляні келихи (!) з наплічника й налив вина, яке теж приніс. Поруч у когось грав Queen, ми зійшлися на тому, що Меркʼюрі геній, а потім Остапа, тобто Дениса, понесло: він розповідав мені, наскільки взуття в XIX столітті робили кращим за нинішнє і що він би хотів жити в царській Росії й бути офіцером. На мою заувагу, що офіцерів там було дуже мало й вони служили довше за саме життя, він мрійливо сказав, що померти від російської рулетки — це найкраща смерть. Зрештою я втекла додому, лицемірно попрощавшись у стилі: "Треба зустрітися ще!" (звісно, ми більше не побачилися, я надто люблю сучасне взуття).

Я дуже мало переймалася, що про мене подумають інші, але в гетеросексуальності це працювало нормативно: якщо я хотіла сподобатися або почати стосунки з людиною, то боялася налякати собою. Коли з хлопцем не виходило, я думала, що це через мене. У пошуках стосунків "не назавжди" в Badoo я просто дала собі зелене світло, тому говорила й робила те, що мені хотілося от просто тут і зараз. І помітила важливе — виявляється, бути собою дуже зручно, коли не переймаєшся за думку навіть власної "цільової аудиторії". Якось раз я насвайпала кількох хлопців і мені було так лінь придумувати окремі підкати, що я написала усім трьом: "Привіт, ти ТАКИЙ красивий!". З одним із них ми півроку дивилися серіали й займалися сексом, а потім розмовляли про фемінізм і відкриття власного бізнесу в Україні. З іншим довго чатилися про наші сексуальні вподобання, і врешті він спитав:

- Скажи, а в тебе буває менструальний оргазм?

Я сміялася так, що думала, лусну. Виявилося, що хлопець мав на увазі вагінальний. І він був не єдиним, хто мав застарілі знання про жіноче задоволення. Коли я починала займатися просвітою і розливалася соловейком про оргазми, реакції були дуже різними — від зніченого "угу, ясно" до "ух ти, круто!".

Не намагаючись справити враження і залишаючись собою, я отримала ту купу уваги, про яку мріяла, намагаючись справити враження і підганяючи себе в під стереотип "справжньої жінки". А виявилося, що мене — сміливу, розумну, матюкливу, як матрос, і добру людину, хочуть бачити вдруге після сексу якраз тоді, коли я показую себе. Іноді це рикошетить в інший бік — пише якийсь кавалер, як сильно ти йому сподобалася, хоча ти його більше бачити не хочеш. У таких випадках я добре навчилася проговорювати "чувак, справа не в тобі, а в мені, тож прощавай". Один такий хлопець ґречно спитав: "Уточни, що не сподобалося? Мені для майбутньої роботи над собою потрібно". Тож Тіндер — це ще й чудовий тренажер і в прийнятті себе, і в розумінні, що ти потрібна світу тільки в тому випадку, якщо ти — це ти. 

Бували неприємні діалоги або пропозиції, непрошені фотки членів, але я ніколи не бачила сенсу зациклюватися на неадекватах, тому що справа завжди в них, а не в мені — я не винна, що якийсь мужик вважає мене товстою чи худою, "надто розумною" або хоче дати грошей за секс. Я просто згортала бесіду або блокувала таких типів, бо життя надто коротке, щоб гризтися з незнайомцями в інтернеті. До такого досвіду ставлюся спокійно, нікому не доводячи свої принципи чи правоту.

Як я пішла в просвіту

З часом я зрозуміла, що в мене є певний досвід, з якого можна зробити висновки. Так з’явився телеграм-канал "Записки з Тіндера", куди я написала кілька історій. Трошки закинула в рекламу й познаходила класних блогерок, з якими ми одна одну пропіарили. Минуло півроку, я відчувала, як наростає досвід, і вже могла давати хороші поради подругам щодо "правильного" заходу в сайти знайомств.

Якщо ви допитлива людина без неадекватних очікувань від незнайомих людей ("шукаю ТІЛЬКИ серйозні стосунки", наприклад) і токсичних установок (якими всі мають бути, скільки важити і якого зросту), то вам буде весело. Важливо не демонізувати сучасність — на сайтах знайомств можливо знайти те, що хочеш, будь то платонічна дружба, кохання, секс надовго чи на одну ніч.

Моя подруга вийшла заміж за хлопця з Badoo, інший поліаморний приятель має постійні гарні стосунки з дівчатами й хлопцями з Тіндера, ще один знайомий розповів, що знайшов на сайті знайомств бізнес-партнерів. Це такий глобальний віртуально-соціальний світ, де можливо набагато більше, ніж вилизані фото й канонічні запити на "високого, багатого й мужнього" або "скромну, розумну й Козерога".

За півроку я вичерпала тему сексів-походеньок у телеграм-каналі. Історії й замітки все ще висять, але мені набридло спостерігати за собою в ретроспективі у тих усіх стосунках. Я перейменувала канал на "Словами через рот" — тепер я вчилася говорити сама з собою і про себе. У процесі саморозвитку я виявила, що часто замовчувала важливі речі й не проговорювала суттєве, знецінюючи свої кордони чи бажання. Фраза "Словами через рот" стала концентрованим бажанням — вміти говорити й писати про важливе для мене. 

Водночас моя особиста ситуація змінилась: з’явилися постійні стосунки з людиною, яку я люблю. Після досвіду Badoo й Тіндера я зрозуміла, що полігамна, тому наші стосунки розвиваються уже з урахуванням моєї потреби в нових людях і сексі не лише з одним партнером. До всього я вивчаю теоретично й практично тему етичної поліаморії й антропологію моногамії. Назва "Словами через рот" натякає, що непопулярні думки про стосунки, поліаморію і немоногамію вимагають обговорення й критики усталених переконань. Старі формати вже не працюють. І навіть при розумінні цього завжди нелегко викорінити зі своєї голови токсичні установки.

Що це все мені дало

Досвід онлайн-знайомств допоміг мені зрозуміти, що я класна людина, в мене розбилося переконання "відмінниці", що я суперособлива (в найгіршому сенсі цього слова), що мене не розуміють, що я надто розумна для чоловічого плебсу. Так-так, я внутрішньо дискримінувала чоловіків за різними ознаками, поки не зрозуміла, що будь-яка людина — цілий світ, і деякі світи мені цікавіші за інші. Думаю, це стало очевидно якраз через інтенсивність спілкування — коли в тебе відкрито кілька переписок і планується кілька побачень, ти автоматом аналізуєш усе різноманіття підходів і темпераментів чоловіків і бачиш себе з нового боку.

Наразі я користуюся Badoo й Тіндером не так часто — особисте життя, роботи і спілкування з рідними людьми в пріоритеті, але іноді заходжу й свайпаю, читаю описи, видивляючись когось цікавого. Неочікуваним джерелом знайомств із цікавими секс-позитивними людьми став мій канал, але я використовую його в такому ключі дуже рідко, щоб не ставити себе під приціл — все ж підписники й підписниці знають багато моїх думок, які я не завжди хочу озвучувати потенційним дейтам і не бачу в цьому сенсу.

    Реклама на dsnews.ua