• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Втілити його мрію": Мінкульт обіцяє відкрити музей сучасного мистецтва у пам’ять про Ройтбурда

У пам’ять про видатного художника Олександра Ройтбурда, який помер сьогодні, Міністерство культури планує втілити в життя його мрію і відкрити музей сучасного мистецтва в Одесі

Реклама на dsnews.ua

Про це написав у Telegram міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає "ДС".

За словами міністра, Ройтбурд останнім часом погано почувався, проте працював, а також мріяв про створення в Одесі музею сучасного мистецтва.

"З життя пішов геній та надзвичайна людина. Він закохав у мистецтво сотні тисяч людей. Пригадую, як буквально нещодавно ми проходили залами Його музею, він натхненно розповідав про виставку сучасного мистецтва, яка от-от розпочнеться, планували, а сьогодні Великого Митця більше немає з нами.

Останнім часом він хворів. Але не втрачав силу духу, почуття гумору та мав великі плани – не тільки розбудови та реставрації Одеського художнього музею. Нещодавно надав документи в міністерство щодо реставраційних робіт… А ще – горів ідеєю створення музею сучасного мистецтва в Одесі. Втілити його мрію у життя тепер мусимо ми всі. У його пам’ять", — написав Ткаченко.

Нагадаємо, сьогодні помер відомий український художник Олександр Ройтбурд. Ройтбурд був керівником Одеського художнього музею і вважався один з творців "української нової хвилі" у мистецтві та одним з найяскравіших представників постмодернізму в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua