• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

За мотивами "Тореадорів з Васюківки" легендарного дитячого письменника Всеволода Нестайка знімуть фільм

Кінорежисери Роман Краснощок та Антон Чистяков знімуть фільм за мотивами дитячого роману "Тореадори з Васюківки" відомого українського письменника Всеволода Нестайка

Реклама на dsnews.ua

Про це вони повідомили "Суспільне Культура", передає "ДС".

За словами режисерів, вони були шанувальниками цієї книжки зі шкільних часів і завжди мріяли побачити екранізацію. Тож тепер можуть здійснити "не лише мрію свого дитинства, а й мрію всіх інших дітей".

Продюсеркою майбутньої стрічки стане Вероніка Степанчук, відома роботою над такими фільмами як "Мої думки тихі", "Як там Катя" та "Спадок брехні".

А втім, деталі щодо знімальної команди та акторського складу поки не розголошують.

Трилогія "Тореадори з Васюківки" написана у 1963-1970 роках, вона стала однією з найпопулярніших українських дитячих книжок.

У 2004 році письменник дещо змінив текст, вилучивши ідеологічні радянські нашарування, застарілі вирази та незрозумілі сучасному читачеві деталі й додав нові сюжетні лінії.

За сюжетом, двоє друзів Ява та Павлуша, які живуть у селі, мріють прославитися на весь світ. Для цього вони намагаються стати тореадорами, зловити іноземних шпигунів, підкорити столицю та багато іншого.

У 1979 році Міжнародна рада з дитячої та юнацької літератури внесла трилогію до "Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена" (Special Hans Christian Andersen Honor List) як один з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Уперше "Тореадорів з Васюківки" екранізували в 1965 році. Це був короткометражний фільм одного з епізодів книжки, над яким працював режисер Самарій Зелікін.

Тоді стрічка отримала кілька міжнародних нагород, зокрема гран-прі на Міжнародному фестивалі в Мюнхені у 1968 році та головну премію Міжнародного фестивалю в Олександрії, Єгипет, у 1969 році.

Відтоді за екранізацію брався український режисер Віктор Іванов, але через радянську цензуру фільм скасували.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua