• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Захоплених РФ українських моряків не можна поміняти на кримінальників, - Денісова

Реклама на dsnews.ua
Статус захоплених Росією українських моряків як військовополонених, відповідно до Женевської конвенції, не дозволяє обмінювати їх на злочинців

Про це сьогодні заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, передає "ДС".

"Є Женевська конвенція про військовополонених, до якої Україна приєдналася і ратифікувала її, вона діє з 1955 року. Там чітко визначено: якщо це військовополонені, ніякого обміну не може бути на будь-яких злочинців, у тому числі Російської Федерації", - сказала Денисова.

Таким чином, пояснила омбудсмен, статус моряків як військовополонених не дозволяє розглядати їх справа у звичайному суді. Також їх можна тримати в СІЗО, у тому числі в "Лефортово", куди російські влади перевезли 21.

"Це особливий статус, і особлива модель їх звільнення" , - резюмувала Денисова.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року. 3 грудня 24 всім українським військовополоненим морякам було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК РФ ("Незаконний перетин кордону РФ").

Все про російської агресії в Азовському морі і про введення воєнного стану в Україні читайте тут

    Реклама на dsnews.ua