• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Запаси води в окупованому Криму за рік скоротилися втричі

Реклама на dsnews.ua

В окупованому Росією Криму сумарний запас води скоротився в порівнянні з попереднім роком на 61 млн кубометрів і складає 31,3 млн кубометрів

Про це йдеться в огляді "Кримського управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища", повідомляє "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Загальний сумарний запас води до кінця (2020) року склав 31,308 млн куб. М, що на 5, 364 млн куб. М менше, ніж місяць тому і на 61,672 млн менше, ніж рік тому", — йдеться в огляді.

За даними Кримського гідрометцентру, "грудень і січень — місяці з найбільшою кількістю опадів холодного періоду року, але в грудні, як і в попередні місяці, в басейнах річок спостерігалося значне їх недобір".

Наприклад, в басейнах кримських річок Кучук-Карасу, Чорна, Салгир опадів випало в обсязі 12-15% від норми, в басейнах річок, розташованих на Південному березі Криму, опадів було — 42-50% від норми, в басейнах інших річок — 24-40% від норми.

Незначним було і кількість опадів, що випали в Кримських горах — від 27 до 40% від норми.

Все це разом з високою температурою повітря не привело до поліпшення природного стоку в кримські водосховища.

"Приплив води в водосховища природного стоку був незначним і в млн куб. М склав: Белогорськоє — 0,475, Сімферопольське — 0,302, Щасливе — 0,108. В Партизанський і Чорноріченське водосховища приплив води був відсутній", — йдеться в звіті.

Через обміління кримських водосховищ в Сімферополі, Ялті, Сімферопольському та Бахчисарайському районах ввели жорсткий графік подачі води. Крім того, режимне водопостачання або підвезення води через посуху були встановлені в 29 населених пунктах окупованого півострова.

Нагадаємо, нещодавно еколог з НААН України заявив, що окупанти майже вичерпали запас прісної води в Криму.

До Верховної Ради подано законопроєкт, який передбачає заборону відновлення водопостачання в окупований Крим до відновлення суверенітету України над півостровом.

    Реклама на dsnews.ua