• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Затонулий п'ять років тому "катер Брежнєва" підняли з дна під Одесою (ВІДЕО)

Українські та американські водолази підняли на поверхню затонулий так званий "катер Брежнєва" в порту під Одесою

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає "ДС".

Як повідомляється, яхту після розпаду СРСР сюди привіз місцевий бізнесмен, щоб відновити. Однак розкішний "Буревісник" простояв в гавані, поки пʼять років тому не пішов під воду під час зимового шторму. Відтоді катер лежав на дні і заважав швартуватися суднам.

"До цих пір спроби підняти 150-тонне судно були марними. І на спецоперацію погодилися американські дайвери, які приїхали на міжнародні навчання "Sea Breeze", — йдеться в сюжеті.

Як зазначається, ВМС України разом з водолазами та за допомогою плавучого крану змогли дістати на поверхню основний корпус катера.

Довідка: Катер ПСКР-51 "Буревісник", на якому генсек ЦК КПРС Леонід Брежнєв виходив в море кілька разів, пішов під воду 8 січня 2016- го року. У катера чималі розміри — при довжині 37 метрів, водотоннажність близько 150 тонн.

Як писала "ДС", 28 червня в Одесі стартували наймасштабніші в своїй історії міжнародні навчання "Sea Breeze". У них взяли участь представники близько 30 країн, до 5 тис. осіб особового складу, 24 корабля, 40 повітряних суден, 18 команд спеціального призначення та водолазних команд.

Також в навчаннях брали участь британський есмінець HMS Defender, фрегат HNLMS Evertsen F805 і американський ракетний есмінець USS Ross. Навчання завершилися 10 липня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua