• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зе-команді пояснили, чому карантин вихідного дня стане для неї вироком

Реклама на dsnews.ua

Карантин вихідного дня, запроваджений із 14 листопада, виглядає як намагання добити бізнес і може стати для влади вироком

Про це написав у Facebook український політтехнолог Олексій Голобуцький, передає "ДС".

"Уряд таки запровадив частковий локдаун — у вигляді "карантину вихідного дня" на 2 тижні, до кінця листопада, змінивши постанову №641 (про зонування — тепер зон не буде, запроваджується загальна "помаранчева" для всіх територій). Робочий тиждень працюють заклади харчування, спортивні зали, транспорт, готелі, але з обмеженнями. А на вихідні 48 годин заборонено працювати закладам харчування ("тільки на винос"), торговим центрам, фітнес-центрам, магазинам (крім аптек, продуктових і АЗС і супермаркетів, де мінімум 60% товару — продукти)", — нагадав він.

За його словами, священнослужителі вимагають не закривати храми, однак реакції влади на це поки немає.

"Також не зупинятимуть транспорт. Тепер Степанов вважає, що це "критична інфраструктура" — з весни в нього кардинально помінялась думка, бо тоді спокійно зупинили і транспорт", — зазначив Голобуцький.

"Якщо все настільки серйозно, то треба було зупиняти і транспорт — чи повертатись до системи перепусток для громадського транспорту. Але найпевніше все закінчиться таким самим фарсом, як і навесні: поліція виловлюватиме окремих громадян без масок, а нічні клуби спокійно працюватимуть", — підкреслив він.

На думку експерта, карантин вихідного дня виглядає як спроба добити бізнес, "передусім рестораторів, розважальний сектор і роздрібну торгівлю (треба було з купою порушень будувати десятки і сотні величезних ТРЦ, щоб зараз вони стояли порожні й темні з вивісками "Оренда")".

Голобуцький нагадав, що влада ніяк не відреагувала на протести під Кабміном та в регіонах.

"А якщо ці два тижні ще й працюватимуть "Епіцентри", як і навесні, то це буде вироком", — резюмував експерт.

    Реклама на dsnews.ua