• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Зеленська запустила в Туреччині ще один україномовний аудіогід

Під час робочого візиту президента України до Туреччини перша леді Олена Зеленська запустила два нові україномовні аудіогіди у Галатській вежі в Стамбулі і в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента, передає "ДС".

"Це вже четвертий і пʼятий україномовні аудіогіди на території Туреччини з тринадцяти запущених у рамках ініціативи. Ми продовжуємо поширювати українську мову у світі", — цитує Зеленську прес-служба глави держави.

Церемонія запуску відбулася за участю першої леді Туреччини Еміне Ердоган.

За словами Зеленської, у 2021 році в Туреччині також планується відкриття україномовних аудіогідів в музеї Святого Миколая (місто Демре), в Археологічному музеї (місто Анталія) і в музеї Мевляни (місто Конья)".

Як зазначила Еміне Ердоган, "між Україною і Туреччиною багато роботи у сфері культури, оскільки культура є єдиним інструментом для розвитку дружніх звʼязків".

Запуск аудіогідів став можливим завдяки плідній співпраці Посольства України в Туреччині та Генерального консульства України в Стамбулі спільно з Міністерством закордонних справ і Міністерством культури і туризму Туреччини.

Як повідомляється, Галатська вежа є історико-архітектурною памʼяткою міста і символом Стамбула. Вона включена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Музей анатолійських цивілізацій — головний історико-археологічний музей Туреччини. У ньому зібрано близько 195 тис. артефактів анатолійської історії. Завдяки своїм унікальним колекціям музей перебуває у топі рейтингу найкращих музеїв світу.

Нагадаємо, в суботу, 10 квітня, президент України Володимир Зеленський з дружиною відправився з візитом до Туреччини, де за закритими дверима провів зустріч зі своїм турецьким колегою Реджепом Ердоганом.

 Як писала "ДС", раніше Олена Зеленська анонсувала появу українських аудіогідів в кількох музеях світу. Зокрема україномовний аудіогід вже запровадили у римському Колізеї, лондонському Тауері та інших музеях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua