• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський про Крим: Це моя земля, це рапани з пісочком на зубах (ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський переконаний, що Крим і Донбас ніколи не будуть російською територією, а діти нинішніх окупантів ніколи не будуть там жити

Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави заявив в інтервʼю, анонс якого 3 серпня оприлюднив телеканал "Дом", передає "ДС".

Відповідаючи на запитання ведучого Олексія Мацуки про те, що окупаційна влада блокує контакти на лінії розмежування, Зеленський заявив, що остаточно заблокувати їх "все одно неможливо".

"Ти любиш цю країну або не любиш. Ось любиш — ти українець, не любиш — ти гість, мандрівник. Ось ці люди, які окупували, вони ніколи не будуть любити Крим так, як любимо його ми. Для тебе ця природа унікальна. Для тебе це море — це дитинство. Для тебе ці рапани смачні. І ти коли їси ці рапани, я шукаю, а де там пісочок. Тому що в дитинстві було так на зубах. Це неможливо прищепити. Це моє. Я цей Крим знаю ", — емоційно сказав президент.

Він також віддався ностальгії, згадавши, що в юні роки ходив з наметом в походи по Криму і стрибав з 14-метрової скелі, намагаючись здивувати свою майбутню дружину Олену.

"Тряслися коліна, але стрибав. Це — я! Я там жив. Це моя земля. Це не їхня земля", — сказав Зеленський.

"Вони (окупанти та їхні посіпаки, — прим. "ДС") не будуть тут жити. Їхні покоління тут рости не буде. І діти їхні тут не перебувають, і вмирати вони за нашу землю не будуть. Це ніколи не буде російською територією. Просто ні-ко-ли! Не можна в голову прошити татарам і сказати: "Та ні, вас там не було, там була депортація, то все придумали". Ну неможливо це. Та хоч перепишіть історію, хоч всі міста переназвіть, Ялту там, і так далі. Зітріть цю історію … Та неможливо це! Всі вони повернуться до себе додому. Питання часу", — завершив свою думку президент.

Примітно, що Володимир Зеленський промовив свій спіч виключно російською мовою, а телеканал це показав, попри дію норм мовного закону про обовʼязкову українську мову на телебаченні.

Пізніше на Telegram-каналі глави держави була оприлюднена версія його заяви з українськими субтитрами. При цьому її подали як "версію для людей з вадами слуху".

Коли інтервʼю з президентом вийде в повному обсязі, на каналі не повідомили, зазначивши лише, що "скоро".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua