• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський відповів на петицію про заборону 5G: Коронавірусом вас не заразять

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію, яка вимагала заборонити впровадження технології 5G через нібито "вкрай негативний вплив на здоров'я"

Відповідь було розміщено на сторінці з петицією на сайті глави держави, інформує "ДС".

Відповідно до відповіді на петицію, план заходів на 2019-2020 роки щодо впровадження в Україні до 2020 року системи зв'язку #5G не затверджено. Крім цього, у своїй відповіді президент, посилаючись на дослідження міжнародних організацій, підкреслив, що не існує доказів, що 5G завдає шкоди людині.

"Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що після багатьох проведених досліджень не було виявлено шкідливого впливу на здоров'я бездротових радіотехнологій, в тому числі від 2G, 3G, 4G і 5G. Висновки грунтуються на дослідженнях, проведених у всьому радіочастотному спектрі. Таким чином, головним з точки зору охорони здоров'я при впровадженні технології 5G є нормування гранично допустимих рівнів електромагнітного випромінювання", — заявив Зеленський.

Президент підкреслив, що велика кількість наукових знань про електромагнітні поля свідчить про безпідставність твердження про сприяння мобільних технологій перенесенню хвороб

"Відсутні будь-які докази, що підтверджують сприяння 5G у поширенні #COVID-19 або будь-якої іншої хвороби або інфекції. На момент появи COVID-19 більшість країн не мала, і в даний час не має мереж 5G. Отже, вони навіть теоретично не могли сприяти поширенню COVID-19. Необхідно відзначити, що 5G є технологічним розвитком попередніх стандартів, зокрема 4G, а той у свою чергу 3G і 2G, які протягом кількох десятків років довели свою безпеку та з точки зору впливу випромінювання і розповсюдження будь-якої іншої хвороби або інфекції, в тому числі COVID-19". – додав глава держави.

Президент закликав прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і голову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації Олександра Животовського проінформувати населення країни про вплив мобільних технологій 4G і 5G на здоров'я людей.

Як повідомляла "ДС", ця петиція про заборону 5G була створена 7 квітня, її автором є Юліана Гордій. Станом на 16:00 6 липня петиція набрала 25494 голосу і вимагала відповіді глави держави.

Нагадаємо, в квітні британських містах Бірмінгем і Мерсісайд місцеві жителі підпалили три станції 5G, оскільки були впевнені, що саме мережі п'ятого покоління стали причиною пандемії коронавіруса COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua