• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський побажав миру і процвітання Швейцарії в день Конфедерації

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський привітав Швейцарію з Днем заснування Швейцарської Конфедерації

Текст привітання глава Української держави оприлюднив у Twitter, передає "ДС".

"Сердечно вітаю Швейцарію з національним святом! Плідні переговори в рамках першого в історії дипломатичних відносин державного візиту в Україну підтвердили успіх співпраці з швейцарськими партнерами і визначили амбітні плани його розширення. Миру та процвітання!" — сказав Президент.

День заснування Швейцарської Конфедерації відзначається 1 серпня. В цей день в 1291 році три кантону в Альпійських горах — Швіц, Урі і Унтервальден уклали «довічне угода» про союз і взаємодопомогу. Зараз цей документ зберігається в Музеї-архіві Швейцарської Конфедерації в Швице — головному місті однойменного кантону.

День заснування Конфедерації — єдине свято, яке відзначається на федеральному рівні. Офіційно відзначається з 1891-го, в рік 600-річчя утворення Швейцарії. До недавнього часу був робочим днем у багатьох кантонах, і тільки в 1994 році його офіційно проголосили вихідним днем по всій Швейцарії. У цей день прийнято прикрашати громадські будівлі, вулиці, свої будинки федеральними і муніципальними прапорами.

З 1815 року Швейцарія дотримується нейтралітету і не бере участь ні в одному з військових конфліктів. Швейцарська Конфедерація визнала незалежність України 23 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини між двома країнами встановлено 6 лютого 1992 року. У липні 1992 року було відкрито посольство Швейцарії в Україні, посольство України в Швейцарії — в лютому 1993 року.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський привітав мусульман зі святом Курбан-Байрам, а також доручив зробити ряд релігійних свят мусульман, іудеїв і католиків державними.

    Реклама на dsnews.ua