• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Жителям ОРДЛО розповіли, як зареєструвати новонародженого в Україні через "е-Малятко"

Послуга "еМалятко" дозволить жителям окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) дистанційно оформлювати свідоцтва про народження дитини

Дитина
Дитина
Реклама на dsnews.ua

Про це «Новинам Донбасу» розповіла координаторка проєкту Катерина Чорногоренко, передає "ДС".

За її словами, чинна процедура оформлення свідоцтва — з перетином КПВВ і фізичною присутністю при отриманні всього пакету документів — «досить складна, неефективна і затягнута в часі».

Як розповіла координаторка послуги, з запуском «еМалятко» батьки зможуть звернутися із заявою про заміну свідоцтва з «реєстрацією» від угруповання «ДНР» через електронний суд. Потім вони отримають судове рішення в електронному вигляді, через додаток «Дія» заповнять заявку із зазначенням номера судового рішення, підпишуть електронним цифровим підписом. Після цієї перевірки пакета документів в РАГСі реєструють актовий запис про народження дитини.

«Я думаю, що до закінчення цього року ми отримаємо в якомусь сенсі ідеальну послугу, зручну нашим користувачем», — впевнена Чорногоренко.

При цьому вона зазначила, що для користування послугою необхідно, щоб хоча б один із батьків мав документи, що підтверджують громадянство України.

Через послугу «еМалятко» можна зареєструвати дитину, оформити допомогу, зареєструвати дитину в Держреєстрі платників податків, внести дані до Єдиного державного демографічний реєстр із присвоєнням унікального номера.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський розповів про плани зробити з України "країну в смартфоні", коли кожен громадянин за допомогою телефону зможе контролювати владу та її дії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua