• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Зобов'язані говорити": омбудсмен нагадав спортсменам про закон про державну мову

Українські спортсмени на публічних заходах, зокрема пресконференціях за підсумками змагань, мають розмовляти українською мовою

Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму Facebook уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає "ДС".

"Законом встановлено, що спортивні заходи, у тому числі міжнародні, проводяться в Україні державною мовою. З метою забезпечення дотримання законодавства ще у 2020 році мною були надіслані інформаційно-роз’яснювальні листи щодо положень Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 156 спортивним федераціям, товариствам, закладам і клубам", — написав він.

Кремінь наголосив, що закон не поширюється на мову особистого спілкування спортсменів.

"Публічні виступи, коментарі чи пресконференції, в яких беруть участь наші спортсмени, їхні тренери, представники федерацій чи клубів, в тому числі, по завершенню кар’єри, передовсім мають бути державною мовою, а ось переклад мають здійснювати організатори змагань", — зазначив він.

За словами Кременя, "спорт має національну ідентичність, тому він ніколи не був і не стане поза політикою… На жаль, на думку експертів, спорт залишається однією з найбільш зросійщених сфер публічного життя, внаслідок чого маємо непоодинокі приклади використання відомими спортсменами російської мови в інтерв’ю, публічних виступах чи коментарях".

"З метою неухильного дотримання мовного законодавства, всебічний захист і розвиток української мови, а також задля попередження порушення прав громадян України ми повторно надали рекомендації усім спортивним федераціям, асоціаціям, товариствам, закладам і клубам, які мусять провести роз’яснювальну роботу задля виправлення ситуації", — додав він.

Як повідомляла "ДС", в оприлюдненому раніше плейлисте збірної України до Євро-2020 було кілька композицій російських виконавців, яким заборонений вʼїзд в Україну. Це викликало резонанс і в оновленому списку відтворення збірної України вже не було артистів з РФ.

В Українській асоціації футболу заявили, що плейлист формували функціонери УЄФА без участі української сторони.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua