• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

ЗСУ підтвердили входження до Старомар'ївки для доставки мешканцям вугілля

Українські військові допомогли гуманітарній місії доставити жителям Старомар'ївки вугілля для опалення. Вони охороняли представників благодійної організації

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби 93 ОМБр "Холодний Яр", передає "ДС".

Військові підкреслили, що жителі села Старомар'ївка, яке знаходиться на непідконтрольній Україні території, змогли отримати вугілля для опалення. Його надав Червоний Хрест.

"Раніше сторона-агресор протягом 1,5 місяця блокувала міжнародним гуманітарним організаціям доступ до жителів Старомар'ївки", — уточнили в бригаді.

Надати гуманітарну та медичну допомогу жителям села вирішила робоча група Мирненської військово-цивільної адміністрації. Ініціативу підтримало керівництво 93 бригади "Холодний Яр", забезпечивши її охороною.

"Це призвело до масованих обстрілів Гранітного з боку російських найманців, в результаті яких загинув військовослужбовець бригади Георгій Халіков, були пошкоджені будинки місцевих жителів, цивільна інфраструктура і камера ОБСЄ", — зазначили військові.

Однак бойовики надали можливість доставити вугілля жителям села тільки після розголосу ситуації.

Нагадаємо, так звані військові кореспонденти бойовиків та сепаратистські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що Збройні сили України повернули під контроль українського уряду село Старомаріївка Донецької області. У штабі ООС спростували взяття під контроль села. Але "ДНР" наполягала, що ЗСУ таки захопили село, і заявила, що поскаржилася в ОБСЄ.

Пізніше голова Мирненської військово-цивільної адміністрації, до якої належить Старомар'ївка, Володимир Веселкін сказав, що Українська сторона у Спільному центрі з контролю та координації (СЦКК) подала заявку на забезпечення режиму припинення вогню для передачі гуманітарної допомоги мешканцям села Старомаріївка, а не захопила населений пункт.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua