• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Перші враження. Чим дивує Toyota Land Cruiser 300

9 червня 2021 р., під час світової прем'єри Land Cruiser 300 в Дубаї, виробник озвучив кілька реально гучних заяв про нову модель. І вже наприкінці липня нам вдалося деякі з них перевірити

Реклама на dsnews.ua

Коментарі в Facebook — це завжди відмінний експірієнс, скільки парадоксальних і несподіваних висловлювань можна знайти тут про звичайні речі, а вже якщо йдеться про нову версію легендарної моделі — політ фантазії просто безмежний. Але, до речі, цікаво, що в стрічці FB, яка рябіла фото Land Cruiser вже після української презентації, навіть жартів про зовнішність Land Cruiser майже не було. Тут треба віддати належне Toyota, тому що розробити дизайн для культового позашляховика так, щоб сподобалося багатьом, — це рідкісний успіх. Причому змінився він дуже сильно, але не настільки, щоб здивувати фанатів, а такі випадки відомі. До речі, той образ, який ми бачимо зараз на всіх фото і на наших тестових теж, — це тільки один з трьох, доступних для нового Land Cruiser. Він буде єдиний у трьох образах: базовий, відносно утилітарний, міський, більше представницький (саме цей зараз фігурує в більшості матеріалів), і топовий спортивний GR Sport — для справжніх цінителів позашляхового антуражу.

Логіка соцмереж

Але повернемося до коментарів у соцмережах. дин з найкумедніших, як мені здалося, це "База колишня — значить, машина не змінилася". Л — логіка. Land Cruiser побудований на абсолютно новій платформі, причому тойотовська TNGА вперше використана для автомобіля з рамним кузовом — ця версія "візка" називається GA-F, для нього розроблені нові мотори і абсолютно нова унікальна коробка передач, це не рахуючи всіх систем управління приводом, заднього і переднього диференціалів, нової електроніки. Але дійсно — база та сама. Мабуть, якби в Toyota могли припустити такі звинувачення, напевно б додали хоча б кілька міліметрів, просто щоб уникнути непорозумінь. До чого я про це? На жаль, якщо для вас така аргументація переконлива, я не зможу в цьому матеріалі розвіяти сумніви. У Toyota Land Cruiser 300 величезна кількість нововведень, і якщо зайнятися просто перерахуванням, це буде дуже довгий матеріал, та й навіщо це робити — простіше погортати презентацію на сайті імпортера чи виробника. Тому я хочу зупинитися лише на кількох позиціях, на особистих враженнях від першого тесту.

Він був не тривалим, тому ми обовʼязково візьмемо Land Cruiser 300 для більш детального знайомства, але й на презентації були дві локації, де позашляховик повинен був вразити своїми навичками. Точніше, три, оскільки переїзд з гранітного карʼєру до аеродрому став ще одним тестовим майданчиком.

Реклама на dsnews.ua

Карʼєрне зростання

Як не дивно, найменш показовою стала позашляхова частина тесту. Хоча організатори і намагалися, будували в Білоцерківському карʼєрі всілякі смуги перешкод та демонстраційні стенди, але по прохідності і до 200-ї версії навряд чи у когось були питання. Чи став 300 кращим? Однозначно — так. Особливо у версії GR Sport — саме в ній, крім іншого, автомобіль доповнили примусовим блокуванням переднього диференціала. У двох інших блокується центральний (муфта Torsen, як і було) і задній, у версії Premium самоблоківний Torsen, в GR Sport — теж з можливістю примусового блокування. Зрозуміло, що позашляховик з трьома жорсткими блокуваннями кращий, ніж з одним. Але все інше доведеться перевіряти в бойових умовах, тому що всі ці крени-вивішування-спуски для будь-якого Toyota Land Cruiser — дитячі іграшки, і тут поки залишається вірити виробникові. Було забавно тільки на вправі з вивішуванням коліс — щоб хоча б одне колесо залишилося без опори, треба дуже постаратися — реально хід підвіски просто величезний. І це теж однозначне поліпшення.

Новий Land Cruiser більше не пропонується з пневматичною підвіскою, але тепер у нього в версії GR Sport є електронна кінетична динамічна система підвіски E-KDSS. На бездоріжжі стабілізатори поперечної стійкості розблоковуються, і підвіска рухається вільно, дозволяючи зберегти контакт з поверхнею і водночас комфорт для пасажирів. На дорозі стабілізатори блокуються в поворотах, але знову розблоковуються під час руху по прямій — дуже цікаве рішення. У всіх трьох версіях підвіска адаптивна, її жорсткість залежить від умов руху. І це теж було помітно швидше на інших ділянках тестування, а на бездоріжжі мене особисто більше вразила нова система управління приводом. Тепер стало набагато менше всіляких кнопок, і один центральний верньєр регулює все — правда, окремою кнопкою треба вибрати потрібний параметр. Напевно, спершу це викликатиме у власників нового Toyota Land Cruiser 300 легке замішання, але я впевнений, усі швидко звикнуть — це реально зручно. Зʼявилися і нові варіанти вибору руху, тепер вони залежать від того, чи включений у вас понижуючий ряд передач. При включеному повному приводі можна вибрати Auto, Dirt, Sand, Mud і Deep Snow (останнього раніше взагалі не було, і ми просто змушені були їздити по снігу в режимі "Пісок"), а ось на понижувачі всього чотири режими — Auto, Sand, Mud і Rock.

Є ще дві цікаві фішки — Turn Assist і покращений Multi-Terrain Monitor. Перша, якщо зовсім спрощено, пригальмовує заднє внутрішнє колесо під час повороту на бездоріжжі, тим самим зменшуючи радіус повороту. Наскільки це круто, теж доведеться перевіряти на практиці, наприклад, в маневруванні на вузьких лісових дорогах Карпат. На полігоні без спеціальних вимірів оцінити нововведення складно. Multi-Terrain Monitor був і раніше, зараз він працює з 3D-зображеннями і дозволяє побачити картинку не тільки з-під переднього бампера, але й під днищем. Виглядає дуже забавно. Наскільки може допомогти в реально жорстких умовах — не знаю, як на мене, це вже іграшки.

Коротше кажучи, Toyota Land Cruiser 300 був одним із кращих автомобілів для бездоріжжя, таким і залишився, хоча ось в цій "міській" версії мені було б страшно форсувати не спеціально підготовлені перешкоди, ризикуючи пошкодити такий гарний і масивний передній бампер. Однозначно і електроніка, і механіка поліпшені. Питання в тому, наскільки часто власники Land Cruiser взагалі виїжджають на жорстке бездоріжжі.

Знали, що робили

Втім, в Toyota напевно добре знають, що їхні автомобілі часом взагалі не залишають асфальт. Але, через свою едвенчер-суть, не завжди здатні задовольнити любителів активної їзди звичайними дорогами. Саме тому в новому поколінні дуже багато зусиль доклали, щоб навчити Toyota Land Cruiser 300 їздити по асфальту. Вийшло? Скажу так: його поведінка змінилася дуже сильно. Але є нюанс. Більшу частину нашого "дорожнього" тесту ми пересувалися або по не найкращому асфальту і по грунтових дорогах. Можливо, це налаштування адаптивної підвіски, але мені автомобіль здався занадто мʼяким, занадто аморфним на такій дорозі, його хід нагадує рух на водяному матраці: дуже комфортно, дуже мʼяко, але є відчуття ось цього зайвого руху в підвісці. Тобто все те ж саме, що було в попередній моделі. Зізнаюся, мене навіть здивувала готовність імпортера частину тесту провести на злітній смузі аеродрому — просто якісь суїцидальні нахили, зараз же журналісти рознесуть в пух і прах всі ці гучні заяви.

Але знали, що робили. На рівному бетоні аеродрому Toyota Land Cruiser 300 відразу зрозумів, чого від нього хочуть, і не те щоб змінився на краще, але дійсно показав, на що він здатний. Підтверджую: у тих випадках, коли команда Toyota Land Cruiser 200 вже в паніці покидала корабель, пасажири Toyota Land Cruiser 300 навіть не нервують. Звичайно, крен на віражах є, але відчуття, що ваш великий позашляховик ось-ось сумно втупився колесами в небо — ось цього немає. Смуга була занадто короткою, щоб перевірити здібності хоч до якогось маневрування на максимальній швидкості, але змійку, переставку, розвороти на пристойній швидкості Land Cruiser виконує дуже гідно. Спочатку, знаючи передісторію, ви дуже обережні у висловлюваннях, а потім починаєте потихеньку додавати, додавати — і виявляється, запас швидкісної міцності у нього набагато далі, ніж можна було б припустити. Не зрозумійте мене неправильно: звичайно, Toyota Land Cruiser 300 раптом не став Porsche і взагалі до спорту має дуже далеке відношення, незважаючи на наявність режиму Sport +. Так, ось тут різниця дійсно дуже помітна — на рівному асфальті новий Toyota Land Cruiser набагато перевершує свого попередника.

Схоже, і в гальмуванні теж — з гальмами дуже серйозно попрацювали. Але тут добре б провести порівняльні тести або хоча б просто заміряти гальмівний шлях. За відчуттями — зупиняється дуже непогано, хоча через три-чотири тестових гальмування з-під дисків уже пішов дим — та в житті ви навряд чи будете практикувати такі звірства. На гальмуванні добре позначився і той факт, що нова платформа дозволила знизити вагу автомобіля на 200 кг. Кермо теж стало чіткішим: раніше тут був тільки гідравлічний підсилювач, зараз — гібридний, з додатковим електродвигуном.

Можна говорити

До речі, про мотори. Поки доступний тільки бензиновий, дизель приїде зовсім скоро, вже у вересні. Але те, що він буде хороший, сумнівів немає: 700 Нм — це щось. Та й потужності там теж вистачить — 299 к.с. До бензинового теж, зрозуміло, ніяких питань, крутний момент тут максимально наближений до показника дизельних аналогів — 650 Нм, причому потужність становить 415 к.с. Обидва мотори — шестициліндрові, V-подібні, з двома турбінами. Коробка в обох варіантах одна — десятиступінчаста автоматична. Під час її розробки особлива увага була приділена низьким передачам, аналогів на ринку просто немає. Ну і тепер про головне — чому тест пройшов наприкінці липня, а враженнями ми ділимося тільки в серпні. Все просто: до 6 липня Toyota не розголошували інформацію про комплектації і ціни, причому не тільки в Україні. Чутки ходили різні, але тепер — ось, будь ласка. Найдоступніший Toyota Land Cruiser 300 в комплектації Prestige в Україні коштує 2 317 658 грн. Версії Premium і GR Sport виявилися дуже близькі за ціною — 2 436 560 і 2 439 220 грн відповідно, хоча я особисто очікував, що GR Sport буде дорожчим. Але в підсумку між цими двома комплектаціями вибір буде не по вартості, а саме по антуражу, і це дуже правильно. Загалом, виходить, на сьогодні "трьохсотку" можна придбати за $85 тис., і це дуже хороша ціна в контексті вартості попередньої моделі і всіх змін. Тому чутки про привабливу вартість підтвердилися.

Попередня версія Toyota Land Cruiser 200 протрималася на ринку 14 років — нехай і з декількома рестайлінгами. Все логічно, від добра добра не шукають. Звичайно, чим довше ви живете разом, тим складніше зважитися на оновлення. Але в Toyota зважилися, і у них вийшло. "Трьохсотий" просто хороший — щодо внутрішнього оформлення, дизайну салону, якості матеріалів, він має чудовий вигляд, а кількість електроніки тут комусь може здатися навіть зайвою, що, втім, дарма, бо саме в Land Cruiser головна цінність електронних помічників — у їх надійності і адекватності. Зрозуміло, це тільки перше враження, але, як правило, воно рідко буває оманливим.

Технічні характеристики Toyota Land Cruiser 300

Двигатель

Рабочий объем, см3

3445

3346

Максимальная мощность, л.с. при об/мин

415 при 5200

299 при 3600-4200

Максимальный крутящий момент, Нм при об/мин

650 при 2000-3600

700 при 1600-2600

Тип топлива

Бензин

Дизель

Трансмиссия

Тип

АКП, 10-ступ.

Привод

Постоянный полный с пониженной передачей

Подвеска

Передняя

Независимая, пружинная на сдвоенных рычагах

Задняя

Зависимая пружинная, 

Габариты


Длина/ширина/высота/колесная база, мм

4967/1980/1950/2850

Объем багажного отделения, л

2052

Клиренс, мм

220

Масса


Снаряженная масса, кг

2635

2695

Эксплуатационные характеристики


Максимальная скорость, км/ч

210

Разгон до 100 км/ч, с

6,8

6,9

Расход топлива, л, смешанный цикл

12,1

8,9

Емкость топливного бака

110

    Реклама на dsnews.ua