• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Пікап для месника. Як Ford Ranger Raptor поєднує в собі позашляховик і преміум-авто

Це не робоча конячка, не класичний позашляховик, не преміум-автомобіль в класичному розумінні цього слова. І все-таки — всього цього в ньому достатньо. Весь тест Ford Ranger Raptor ми намагалися зрозуміти: кому це все потрібно і навіщо

Ford Ranger Raptor
Ford Ranger Raptor
Реклама на dsnews.ua

Чому ми так любимо фільми про супергероїв, а їх кількість тільки у Marvel зашкалює вже за три десятки? Все просто — кожному хочеться отримати хоч якусь занепалу, хоч мінімальну суперздатність, і ось тоді... Радійте: з появою на нашому ринку Ford Ranger Raptor ви реально зможете увійти в лігу людей з надздібностями. Правда, ті, хто уважно дивився всі фільми Marvel, прекрасно знають, що вони, ці здібності, іноді призводять до серйозних проблем, а як мінімум — вимагають змін в образі життя, але про це — як раз наш тест, а поки — два невеликих вступних постулати, без яких немає сенсу продовжувати.

Стоп-лінії

Перше. Я був упевнений, що всі це розуміють, але тест (і питання по ходу нього) показав, що ні, це всього лише профдеформація — ти думаєш, що всі теж в темі, але це не так. Увага: Ford Raptor на базі F 150 і Ford Raptor на базі Ranger — це абсолютно різні моделі, їх не варто плутати, і щоб відразу закрити цю тему, зазначу тільки два факти: довжина Ford F 150 Raptor 5908 мм, він оснащується мінімум 3,5-літровим EcoBoost V6 і орієнтований на ринок США, а Ford Ranger Raptor має довжину кузова 5363 мм, дволітровий 213-сильний дизель і продається в основному в Європі. Так, у них багато спільного в конструкції, і тим не менше — це різні моделі.

Друге. Ford Ranger Raptor — це не пікап. Ось тут складніше, тому що він, звичайно, пікап за всіма розкладами, але якщо ви хочете просто пікап — то вам потрібен просто Ford Ranger або його зрозумілий аналог. Ford Ranger Raptor — це не про перевезення вантажів і не роботу на фермі. Він, звичайно, все це може, але штука в тому, що він може набагато більше, Ford Ranger Raptor — це драйв і фан, автомобіль для реалізації суперздібностей.

Не ті здібності

Реклама на dsnews.ua

Якщо ці два відступи вас не збентежили — тоді поїхали. Причому неважливо куди, неважливо, чи є там дорога і, взагалі, чи є хоч якась тверда поверхня. Упевнений, що на Марс NASA закинула Perseverance, а не Ford Ranger Raptor, лише тому, що в останньому є тільки система утримання в смузі, а не повний автопілот, ось і все. До речі, якщо ви не в курсі, потужність генератора Perseverance — 110 Вт, а двигун Raptor видає 157 кВт, це приблизно як півтори тисячі марсоходів. Це тим, хто твердить про те, що у Ford Ranger Raptor невиправдано слабкий двигун і це його головний мінус. Припустимо, у американського «Раптора» 450 к. с., це так. Але ще раз — це різні машини, і мені просто цікаво, що ви збираєтеся такого робити на Ford Ranger Raptor, щоб вам не вистачило потужності? При його 500 Нм крутного моменту? А везуть, як відомо, не «конячки», а ньютон-метри. Через особливості підвіски вантажопідйомність Ford Ranger Raptor 545 кг і тягне причіп він масою 2,5 тонни, тоді як навіть звичайний Ranger бере на борт тонну і справляється з 3-тонним причепом. Але я вже говорив, Raptor — це не про вантажі, а про здатність переміщатися. Так, до «сотні» він розганяється за 10,5 секунди — не самий спортивний результат, VW Amarok вміє за 7,6, а це набагато швидше. Ну тут, звичайно, в Ford самі винні — навіщо було робити цю червону вставку на кермі, натякаючи на ралійний настрій? Тут спорт — зовсім не про стрітрейсинг. До речі, ось ще невеличкий відступ — якщо вже зайшла мова про «стріт».

Ошукані очікування

Звичайно, якщо ви живете на ранчо, ваш автомобіль може мати будь-які велетенські розміри. На жаль, на F 150 у мене є досвід їзди тільки по Штатам, і справа була далеко не в Нью-Йорку. Я думаю, якби мені довелося поїздити на ньому, наприклад, старими вуличками Флоренції, все напевно закінчилося б культурною катастрофою і руйнуванням пам'ятників історичної спадщини. Приблизно з такими очікуваннями я підходив і до тесту Ford Ranger Raptor в Києві. Але ні, все пройшло добре, мало того, я практично не відчував ніяких незручностей через його розміри. Ну, може бути, зайвий раз не сунувся в якісь найвужчі вулички, а паркувався не прямо біля офісу, а в двадцяти метрах — там, де можна було спокійно видертися на височенний бордюр. В іншому — все відмінно, хороша оглядовість, гідна керованість, дуже хороші гальма, є камера заднього виду — якщо ви паркуєтесь заднім ходом — дуже потрібна штука, в іншому — всі габарити дуже добре відчуваються і взагалі комфортно.

На трасі — ще дивовижніше. «За паспортом» максималка Ford Ranger Raptor — 170 км/год. У мене вийшло 176 км/год. — чи то вітер був попутний, чи то ми їхали по схилу планети, неважливо — головне, що на такій швидкості Raptor абсолютно зрозумілий і відчувається як поїзд Maglev. І зверніть увагу — це на шинах BF Goodrich All-Terrain T/A 285/70 R17 (щоб ви були готові, одна така шина в Києві коштує близько 9 тис. грн), які взагалі-то більше орієнтовані на бруд, а не на гонки по трасі. Проте, ні особливого шуму, ні човгання, гума взагалі не «плаває». Є момент, коли ви на відносно великій швидкості намагаєтеся різко повернути, таке відчуття, що зовнішнє колесо в якийсь момент «підламується», і від цього мурашки йдуть по шкірі, але ряд експериментів показав, що це просто захисна реакція Raptor — насправді нічого кримінального не відбувається. Так, попередження.

Але що найголовніше на трасі. За день мені довелося проїхати на ньому близько 650 км по самим звичайним нашим дорогам — в сенсі з тих, де ще не з'явилися білборди «Велике будівництво». І спочатку я чогось намагався об'їжджати ями і гальмувати перед особливо великими тріщинами, а потім мені все це набридло, я поставив круїз-контроль і ... і нічого не змінилося. Він просто ігнорує всі ями. Він вище цього. Йому це все абсолютно байдуже. І до речі, якщо їхати в рамках пристойності і на межі дозволеного — витрата палива на трасі складе 10,5-11 л на 100 км. Феноменально. І ті, хто топлять за «справжній Raptor», — спробуйте це повторити з V6.

Тема не розкрита

А тепер залишимо і вулиці, і траси і повернемося до того, для чого придуманий Ford Ranger Raptor. Тобто ні до чого — до місць, де немає взагалі ніяких доріг. І тут я повинен визнати, що позашляховий тест Ford Ranger Raptor я з тріском провалив. У мене нічого не вийшло. Що я міг придумати? Розмокший чорнозем в Сумській області в полі, де і трактор важко пробивається? Ford Ranger Raptor чомусь обійшовся просто підключенням переднього мосту, навіть без активації якихось спеціальних програм. Мокрий пісок, де було страшно виходити з машини для того, щоб зробити фото (а здавалося б, звідки під Броварами хиткі піски?). Та ж історія, тільки повний привід — все, поїхали.

А поніжайку коли? І навіщо? Ні, я розумію, що є місця, де це все стане в нагоді, але це такі місця, куди поодинці їхати взагалі не варто, там якщо «сядеш», то вже всерйоз і надовго, а лебідки-то немає. Треба брати когось в супровід, але от цікаво, хто може тягти Raptor? Вірніше, хто ще може заїхати в таке місце, де застрягне Raptor? У мене таких варіантів не було, тому довелося обмежитися тим, що було в зоні покриття опції «бігти за трактором». А тут з усіма завданнями Ford Ranger Raptor впорався граючи, продемонструвавши мені від сили відсотків 40 своїх умінь.

Своя гра

Довелося своє «розчарування» від такого офроуда компенсувати іншими суперздібностями цього пікапа. Кнопки на кермі автомобіля дозволяють вибрати один з шести режимів руху — нормальний, спорт, трава/гравій/сніг, бруд/пісок, каміння і — Baja, як стверджує компанія-виробник, «кращий режим для позашляхової їзди». Так ось, якщо виїхати в чисте поле і включити цей режим — можна просто тиснути на газ і кричати від захвату, бо цей пікап мчить крізь простір всупереч законам логіки, таке відчуття, що кузов йде прямо, а колеса хаотично бовтаються десь внизу — і зовсім не важливо, що там під ними. Просто дивіться, щоб за курсом не було дерев. Хоча...

Цікаво, що Baja активується навіть на задньому приводі, тоді як для інших позашляхових режимів, звичайно ж, треба перейти на повний привід. І подвійно цікаво, що на повний тут можна переходити прямо в русі, а конструкція приводу дозволяє їздити в режимі 4х4 навіть по асфальту — відповідно в Ford Ranger Raptor немає механічного блокування міжосьового диференціала. Це теж часто намагаються поставити йому в провину, але принаймні у всіх тих випробуваннях, які я намагався придумати для пікапа, електроніка відпрацювала на відмінно, і мене особисто такий підхід більш ніж влаштовує: наприклад, в даному разі відпадає моя претензія до більшості однокласників про неможливість взимку на дорозі з нерівномірним покриттям (асфальт, лід, сніг) їздити на повному приводі, а задній в такій ситуації — зовсім не найкращий вибір. Так ось, тут — можна. І звичайно ж, є і понижуючий ряд передач, і блокування заднього диференціала.

Колісна база Ford Ranger Raptor — 3220 мм, і на особливо пересіченій місцевості було побоювання посадити машину на красиві і потужні підніжки. Теж не вийшло — кліренс Ford Ranger Raptor 283 мм, а це дуже багато, так що колія від важкої кар'єрної техніки йому виявилася впору, а гірки, де можна сісти на черево, ми просто проскакували ходом. Знайти брід глибиною 850 мм, на жаль, не вдалося — так що доведеться повірити виробникові. Я вірю.

Від старшого

Все-таки шасі тут побудовано за типом «дорослого "Раптора», та ж схема лонжеронного типу, а головне — амортизатори FOX Racing, які, власне, і дозволяють виконувати ось це все з бахою і стрибками з трамплінів, а на трасі тримати великий і важкий автомобіль в жорстких рамках. Коробка передач тут теж від Raptor, десятиступінчаста, — зрозуміло, трохи адаптована, але тим не менше. До речі, щодо висоти (1873 мм), кліренсу і несподіваних маневрів — система Roll Stability Control тут зовсім не зайва, якщо ви збираєтеся виконувати на Ford Ranger Raptor всі ці акробатичні трюки, датчик крену і система попередження перекидання — це те, що вам потрібно .

Взагалі з електронікою тут все в порядку, є все необхідне і трохи більше — я вже згадував систему утримання в смузі, є система автоматичного екстреного гальмування, попередження зіткнень, допомога при старті під гірку і при спуску з гори, система, що відповідає за протидію розхитуванню причепа і таке інше. На подив адекватно працює Android Auto і голосове управління, принаймні управляти дзвінками або системами авто голосом часто зручніше, ніж клавішами. І раз вже мова зайшла про комфорт — ще кілька слів про салон Ford Ranger Raptor.

Все-таки пікап

Він не позбавлений потрібної брутальності, як незмінний атрибут всіх пікапів Ford присутній жорсткий пластик в обробці, але в цілому все дуже в стилі і правильно. Так що зазначу тільки обробку шкірою з красивою синьою обстрочкою, просто неймовірно зручні сидіння з відмінною бічною підтримкою і повну відсутність місця для багажу.

Так, додалися деякі ніші, але навіть в дверних картах вони дрібнуваті для такого великого автомобіля, два відділення під подушкою заднього сидіння виявилися зайняті — ну добре, хоч є куди прилаштувати аптечку і інструмент, спинка заднього сидіння відкидається, але за нею можна заховати хіба що папку з паперами. Та й ту не товсту.

Так що весь багаж крупніше доведеться відправити в кузов, він тут закривається і взагалі затишний і милий, але там у вас все одно все буде літати і битися, не дуже зручно для делікатних речей. Але пікап, що поробиш. Добре хоч є механізм Easy Lift, що дозволяє закрити (та й відкрити) задній борт навіть не самим накачаним власникам. Втім, це не скасовує того факту, що цей борт все одно виявиться дуже високо, і щоб щось туди завантажити — доведеться напружитися.

Як це кому?

І після всього сказаного у вас ще залишилося питання — кому і навіщо? Відповім так — якби не цінник в два мільйони гривень (і ще 52 тис. зверху, але до чого така точність!), то — мені. І я прекрасно розумію, що взагалі-то він мені, напевно, і не потрібен, і що його можливості я буду використовувати максимум відсотків на шістдесят, але, друзі, Ford Ranger Raptor — це не про практичність. Дивимося попередження номер два — якщо вам потрібен пікап, щоб возити вантажі, — беріть Ford Ranger, Mitsubishi L200 або Toyota Hilux. Якщо ви мисливець, рибалка або практикуючий турист — беріть Ford Ranger, Mitsubishi L200 або Toyota Hilux, якщо понтовий турист — VW Amarok. Ford Ranger Raptor — це емоційний вибір, його треба спробувати і зрозуміти, а чи потрібне воно вам взагалі. З його габаритами, кузовом і грубуватим салоном. І тут не буде сумнівів у виборі — або ви переймаєтеся цим автомобілем, вам просто необхідні його надздібності (навіщо — це можна вирішити пізніше), або ж ви з когорти «взагалі не практично, не потрібно і за що такі гроші». І перша і друга позиція — правильні. Просто ми різні.

Технічні характеристики Ford Ranger Raptor

    Реклама на dsnews.ua