• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У "Слузі" не збираються розглядати "мовний закон" від Бужанського восени

Реклама на dsnews.ua

Розгляд скандального законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо навчання державною мовою у вищих навчальних закладах" одіозного "слуги народу" Максима Бужанського восени не матиме сенсу

Про це заявила заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в коментарі РБК-Україна, передає "ДС".

За її словами, під час третьої сесії народні депутати не прийшли до розгляду цього законопроекту.

"Звичайно, було б краще, якщо б ми відхилили під час поточної третьої сесії. Але просто фізично не дійшли до цього. У вересні, однозначно, виносити цей закон вже немає сенсу", — пояснила Кравчук.

За її словами, у Раді планують провести ще кілька позачергових сесій в кінці серпня, але розглядати законопроект Бужанського про мову в навчальних закладах на них не будуть.

"Також вже не буде сенсу включати цей законопроект до порядку денного четвертої сесії (з 1 вересня 2020 — "ДС"). Адже 1 вересня всі школи, які до цього викладали російською будуть викладати українською. Закон не буде мати зворотної дії. Тобто до прийняття цього закону саме в цій редакції не буде сенсу ", — додала депутат.

Відзначимо, законопроект Бужанського передбачає відстрочення переходу російськомовних 5-11 класів на українську мову до 2023 року і зменшення кількості предметів, які повинні викладатися українською.

Як повідомляла "ДС", скандальний законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо навчання державною мовою у вищих навчальних закладах" одіозного "слуги народу" Максима Бужанського повинен був розглядатися сьогодні Верховною Радою, однак його не внесли до порядку денного. Втім, запланована на сьогодні масштабна акція на підтримку державної мови під верховною Радою відбулася.

    Реклама на dsnews.ua