• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Не дай Боже опинитися перед таким вибором". Тихановська записала лякаюче звернення

Реклама на dsnews.ua

Кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка виїхала до Литви, заявила, що опинилася перед дуже важким вибором, по суті, натякнувши на те, що припиняє політичну боротьбу

Відповідне відеозвернення конкурентки Олександра Лукашенка опубліковано сьогодні в мережі, передає "ДС".

Тихановська на відео говорить дуже повільно і тихо, тому з її заявою найкраще ознайомитися в текстовому форматі.

"Ви знаєте, я думала, що вся ця кампанія мене дуже сильно загартувала і додала мені стільки сил, що я витримаю все. Але, напевно, я так і залишилася тією слабкою жінкою, якою була спочатку. Я прийняла дуже важке для себе рішення. Це рішення я прийняла абсолютно самостійно: ні друзі, ні рідні, ні штаб, ні Сергій (чоловік, який також намагався балотуватися на виборах президента, — прим. "ДС") жодним чином на нього просто не могли вплинути.

Я знаю, що багато хто мене зрозуміють, багато хто мене засудять, а багато хто і зненавидять. Але, знаєте, не дай Боже опинитися перед таким вибором, перед яким опинилася я. Тому, люди, бережіть себе, будь ласка. Жодне життя не варте того, що зараз відбувається. Діти — це найважливіше, що є в нашому житті", — сказала вона.

Перед яким саме вибором вона постала, Тихановська не уточнила, але закінчення відео дає привід припустити, що її могли шантажувати дітьми. Крім того, заяву Тихановської про те, що вона залишилася "слабкою жінкою", мабуть, можна інтерпретувати як відмову від подальшої політичної діяльності. При цьому вона не озвучила ніяких закликів до своїх прихильникам.

Раніше стало відомо, що Світлана Тихановська залишила Білорусь і виїхала до Литви. За словами її соратниці Ольги Ковалькової, Тихановську вивезла білоруська влада.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua